نیک استارتر
تعداد پروژه‌ها: 5
تعداد پروژه‌های حمایت کرده: 40
تهران ,تهران
 • میزان حمایت: 0 %
 • مبلغ حمایت شده: 54,000 تومان
  مبلغ مورد نیاز : 30,000,000 تومان
 • تعداد حمایت: 1
 • زمان باقی مانده: زمان به پایان رسید
 • کارآفرینی مستقیم: 5 نفر
 • کارآفرینی غیرمستقیم: 21 نفر

هفت شهر تغییر

همه دوست داریم تغییر کنیم. تغییر از موقعیت فعلی به موقعیت مطلوبی که آرزوی ماست. می‌خواهیم فرزند خوبی باشیم، پدر و مادر بهتری باشیم، همسر مهربان‌تری شویم، مدیر سرآمدی باشیم، و کارآفرین موفق‌تری شویم. شیوه‌ها و رویکردهای مختلفی را امتحان کرده‌ایم. کتاب‌های زیادی خوانده‌‌ایم، سمینارهای انگیزشی زیادی شرکت کرده‌ایم، اما هر روز دریغ از دیروز کمتر نتیحه می‌گیریم. زیرا برنامه یک چیز است و اجرای برنامه چیز دیگر. ما در اجرا شکست می‌خوریم نه در برنامه. چون برنامه‌های زیادی را در طول زندگی خود طرح‌ریزی کرده‌ایم.

هفت شهر تغییر

حمایت از پروژه به منزله موافقت با قوانین نیک‌استارتر از سوی طرفین می‌باشد.

 اجرای تغییر همراه با ترس، مقاومت و ریسک است. ترس از شکست و از دست دادن موقعیت امن حال حاضر. مقاومت در برابر موج تغییراتی که دست ما نیست و برای ما شکننده است و در آخر ریسک، خطر اینکه احتمال کامیابی من از این تغییر به چه میزان است. هفت شهر تغییر داستانی مانند گذشته نیست. داستانی از جنس اجرای گام به گام تغییر ساخت‌یافته، هماهنگ، راهبردی و یک‌صفحه‌ای برای ساختن آینده‌ی جدید ماست.

هفت شهر تغییر

هر لحظه از زندگی ما شامل «بودن و شدن» است. بودنی که از «گذشته» آمده است و شدنی که «آینده» ما را خواهد ساخت.

هقت شهر تغییر

امروز اگرچه جهان ما مدرن است و مدرن‌تر هم می‌شود، اما «حال» ما را برآشفته است. افسردگی بزرگترین بیماری قرن لقب گرفته و آرامش ما از بین رفته است. زندگی معنای اصلی خودش رو از دست داده و اعتیاد روزمرگی ثانیه‌ها و دقایق ما را به سرعت می‌بلعد. در سیاه‌چاله‌ای به نام دنیا گیر افتاده‌ایم و می‌خواهیم در این دنیا همه چیز باشیم الا خودمان. ۷ شهر تغییر، تجربه جدیدی از جنس واقعی خود نویسنده است که با شاگردانی در سه سال گذشته به اشتراک گذاشته می‌شود.

هفت شهر تغییر

هر یک از این شاگردان سفر محتوایی خود را در طول این ۷ شهر آغاز کرده و به انجام رسانده‌اند. هیچ کس مانند دیگری نیست. زیرا هر کسی یکتا و منحصربه‌فرد است.

سفر تغییر از «موقعیت امن» شما آغاز می‌شود. موقعیت امنی که شما می‌ترسید از آن خارج شوید. جاذبه و گرانش آن به شدت زیاد است. شما باید با انرژي زیادی به سوی «موقعیت مطلوب» خود پرتاب شوید و بر این جاذبه و گرانش غلبه کنید. در این میان بایستی ایستگاه‌های متعددی را بگذرانید.

هفت شهر تغییر

در این دو موقعیت (که هرکدام فصلی جداگانه است)، ۷ فصل بعدی این کتاب، هر کدام به یک ایستگاه به عنوان شهر در قالب داستان، مفاهیم، تمرین، بازی، و چک‌لیست می‌پردازد تا مسافر ما (که شما باشی!) گام به گام پازل مدل زندگی خود را بچیند و تکمیل کند.

 

فصل 1

نرگس به شدت نگران بود. در بیرون هوا می‌غرید و کم کم ابرهای تیره در آسمان بیشتر و بیشتر می‌شدند. آسمان رعد و برقی زد و او را بیشتر هراسان کرد. برخورد قطرات باران به پنجره موسیقی تغییر را می‌نواخت و او را مصمم‌تر می‌کرد تا هر چه زودتر تصمیم خود را بگیرد.

اما نمی‌دانست باید از کجا آغاز کند. در میان برگه‌هایی که در کتابخانه داشت جست‌وجو می‌کرد دو تا برگه را پیدا کرد که سوالات خوبی برای ارزیابی پرسیده بود. با خودش گفت: «یافتم! یافتم! اینا همون برگه‌هایی است که دنبالشون می‌گشتم!»

فصل 2

امید هر روز برنامه خود را به تعویق می‌انداخت و انواع کارها را می‌کرد تا سرانجام یکی از آنها به ثمر بنشیند. غافل از اینکه روزها را از دست می‌داد و باید بپذیرد که تغییر سرنوشت او را دارد عوض می‌کند  و باید تغییر را بپذیرد.

وقتی تصمیم گرفت که دستورکار تغییر خود را آماده کند دم‌دم‌های غروب بود. او باید دستورکار تغییر یک صفحه‌ای خود را آماده می‌کرد و برای هفته آینده حداقل یکی از کارهای جدیدی را می‌نوشت که می‌توانست در برنامه هفتگی‌ش قرار دهد. او اراده کرده بود که باید این کار انجام بگیرد.

فصل 3

علی پرونده‌های باز زیادی داشت. چیزی حدود ۱۰ سال بود که در حوزه ساخت و ساز و ساختمان‌سازی مشغول بود و بزرگترین مجتمع تجاری شهر خودشون رو با سرمایه‌گذاری خانواده و دوستان‌ش به سرانجام رسانده بود و داشت مدیریت می‌کرد. اگرچه از کاروبارش راضی بود اما علاقه زیادی به کوچینگ و دوره‌های آموزشی اون داشت.

این علاقه رو هم با اشتیاق فراوانی نشون داده بود. چند تا دوره در رابطه با موضوعی که هر روز فکروذکرض بود برگزار کرده بود. همه از شیوه تدریس‌ش راضی بودند. باید خودش رو از گرانش وضعیت موجودی که درش گیر افتاده بود رها می‌کرد و دوباره خودش رو خلق می‌کرد. کار سختی بود اما می‌دونست که شدنیه!

فصل 4

حامد جایزه معماری آسیا-اروپای سال ۲۰۱۸ رو در بخش نواوری دکوراسیون داخلی برده بود. اما متأسفانه به دلیل تحریم‌ها بدون حضور او در شهر بارسلونای اسپانیا این جایزه به او داده شد.

طی چند سال اخیر جسته و گریخته در جاهای مختلف و همایش‌ها در رابطه با ایده دکوراسیون داخلی نوآورانه خودش سخنرانی کرده بود، اما نمی‌دانست آینده‌ش باید به چه سمتی بره تا بتونه یک مکتب و سیاق جدید در رابطه با این ایده نوآورانه داشته باشه. مکتبی که افراد و گروه‌های زیادی اون رو به عنوان مرجع بشناسند و به اون استناد کنند. اون عاشق کارش بود که اگه نبود جایزه جهانی رو نمی‌تونست برنده بشه. اما چی باید می‌کرد تا این عشق و علاقه ماندگار بشه و اثری بزرگ و مؤثر داشته باشه.

فصل 5

جاوید به عنوان یک کارآفرین مجموعه‌ای دارد که سال‌ها قبل راه‌اندازی کرده است. او به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی محصولات و خدمات خود رو ارائّه می‌دهد. بارها به دنبال روش‌های مختلفی برای شناخت خود رفته است، زیرا اعتقاد دارد که قبل از اینکه کاروکسبی را آغاز کنیم باید خود را آغاز کنیم!

یعنی از خود شناخت کافی داشته باشیم. تجربه‌ی او از تغییر فردی و برنامه رشد فردی یکی از بهترین تجربه‌ها از این دست بوده است تا جایی که چشم‌انداز فردی خودش رو جذب ۳۰۰۰ نفر تغییردهنده برای این برنامه طراحی کرد. یک چشم‌انداز چالش‌برانگیز بزرگ. برای او یک اتفاق فوق‌العاده بود وقتی جدول ۱۶ خانه‌ای شناخت خودش رو تکمیل کرد.

فصل 6

سودا داستان متفاوتی داره. خودش اینگونه روایت می‌کنه که «یکی از روزهای سرد زمستان در حالی که عطر  قهوه اتاقم را پر کرده بود در اینترنت در حال جستجو بودم. سال‌ها برای یافتن رسالت زندگی‌ام درگیر بودم و سوال هرروزه‌ام این بود، دلیل حضورم در این جهان چیست؟

البته یک شعار کلیشه‌ای داشتم :آمده‌ام تا جهان را جای بهتری برای زندگی کنم، احساس خوشایندی داشتم اما انگار تمامیت من نبود. جستجو برای رشد فردی ادامه داشت، خواندن کتاب ساختن برای ماندن، هفت عادت مردمان موثر، صبح جادویی، از خوب به عالی و رفتن به کارگاه‌های هدف‌گذاری همه اینها عالی بودند اما کافی نبودند.» او باید نقشه جدیدی برای آینده طرح‌ریزی و ترسیم می‌کرد. اما چگونه؟

فصل 7!

افشین وقتی در پنجمین کافه تغییر در تهران ثبت‌نام و حضور یافت، در یکی از جلسات مربی‌گری جمله‌ی زیبایی رو گفت: «دو اتفاق در زندگی مسیر جدیدی را برای من گشود. اولی وقتی از پله‌ها بالا رفتم و دومی وقتی از پله‌ها پایین آمدم. اولی پله‌های آموزشگاه موسیقی برای یادگیری تنبک بود و دومی پله‌های کافه تغییر برای یادگیری تغییر!»

او در تلاطمات زندگی یکی از بهترین مراحلی که تجربه کرد گفت‌وگوی با خانواده بویژه پسرش بود که برایش بسیار متفاوت شده بود. و تا الان چنین تجربه‌‌ای نداشته‌ است. نقشه همسویی قشنگی برای خودش تعریف کرده است و می‌خواهد طبق این نقشه دوباره تشکیل خانواده دهد اما نه به روش قبلی بلکه به روشی جدید که همواره رشد داشته باشد.

فصل 8

ساناز پیشنهادهای زیادی رو دریافت کرد. انگاری همه دست به دست هم داده بودند تا از چپ و راست و پایین و بالا بهش پیشنهاد کار بدن. اما از وقتی مأموریت خودش رو مکتوب کرد و فهمید که باید کمک کنه تا کودکان ۱ روز تا ۱۰ سال توانمند بشوند دست رد به خیلی از پیشنهادها زد.

می‌دونی چرا؟ خودش میگه: «خب! وقتی من یه پیشنهادی رو همینطوری قبول می‌کنم بدون اینکه با مأموریت خودم بسنجم، باید فعالیت‌هایی انجام بدم که در اولویت کاری من نیست. وقتی اولویت نباشه و من باید اونها رو انجام بدم یعنی پول و انرژی و وقت و خیلی از منابع من هدر می‌ره و تلف می‌شه. و این رشد من عق میاندازه»

فصل 9

مینا در زمینه رشد فردی دستی بر آتش دارد. خود را وقف این کرده است که «انسان: قطره‌ای از روح الهی است». برای رسیدن به این مأموریت تغییر ۱۸۰ درجه‌ای را از فعالیت‌های قبلی خود ایجاد کرده است که بسیار سخت و شکننده بوده است.

اما یک تابلویی دارد که نگو و نپرس! همه چیز را بر روی این تابلو لحظه به لحظه پایش می‌کنه که یه وقتی چیزی از قلم نیفته و یا از دست‌ش در نره. از سه رنگ سبز و زرد و قرمز برای ارزیابی شاخص‌ها و فعالیت‌های زندگی‌ش استفاده می‌کنه. خودش می‌گه: «پاییدن زندگی مثل آبیاری و باغبونی زندگی بسیار مهمه!»

 

وب سایت مکتب تغییر چیتگرها 

 • محمد رضا نراقی نراقی

  محمد رضا نراقی نراقی

حمایت از این پروژه

حمایت مالی از این پروژه

بسته پیش‌خرید ویژه تغییر سازمانی

ارزش این بسته: ۱۵ میلیون تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان، مدیران و همکاران‌تان علاقه دارید و می‌خواهید رهبر تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم‌تان می‌کنیم:

۲۵۰ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۲۵۰ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف۱.۰)+ جعبه‌ابزار فردی ویژه سازمان همراه با ۲۰ جلسه مربی‌گری آنلاین (برف ۳.۵)+درج لوگوی سازمان در تمامی نسخه‌های چاپی کتاب

قیمت : 15,000,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید رهبران تغییر

ارزش این بسته: ۶ میلیون تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان، مدیران و همکاران‌تان علاقه دارید و می‌خواهید رهبر تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم‌تان می‌کنیم:

۱۰۰ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۵۲۰ هزار تومان تخفیف+۱۰۰ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف۱.۰)+۱ جعبه‌ابزار فردی ویژه سازمان همراه با ۲۰ جلسه مربی‌گری آنلاین (برف ۳.۵)

قیمت : 6,000,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید مربیان تغییر

ارزش این بسته: ۳ میلیون تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان و دوستانتان علاقه دارید و می‌خواهید مربی تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم تان می کنیم:

۵۰ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۹۰۰ هزار تومان تخفیف+۵۰ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف۱.۰)+۱ بلیت حضور در دوره حرفه‌ای تربیت مربی رشد فردی (برف ۴.۰)

قیمت : 3,000,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید حامیان تغییر

ارزش این بسته: ۴۵۰ هزار تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان و دوستان‌تان علاقه دارید و می‌خواهید حامی تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم تان می کنیم:

۱۰ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۱۵۰۰۰۰ هزار تومان (۲۵٪ تخفیف)+۱۰ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف۱.۰)+۱ بسته دوره حرفه‌ای ۱۵ روز تغییر: ۳۶۵ روز رشد (برف ۲.۰)

قیمت : 450,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید سفیران تغییر

ارزش این بسته: ۲۴۰ هزار تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان و دوستانتان علاقه دارید و می‌خواهید سفیر تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم تان می کنیم:

۵ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۶۰۰۰۰ هزار تومان (۲۰٪ تخفیف)+۵ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف۱.۰)+۱ بسته دوره حرفه‌ای چله‌نشینی فردی (برف ۱.۱)

قیمت : 240,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید مروجان تغییر

ارزش این بسته: ۱۵۳ هزار تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان و دوستانتان علاقه دارید و می‌خواهید مروج تغییر در جامعه باشید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم تان می کنیم:

۳ نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۲۷۰۰۰ هزار تومان (۱۵٪ تخفیف)+۳ بسته دوره مقدماتی برنامه رشد فردی (برف ۱.۰)

قیمت : 153,000 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
تمام شد!

بسته پیش‌خرید علاقه‌مندان تغییر

ارزش این بسته: ۵۴ هزار تومان

باعث افتخار ماست که اولین سری از محصول را به دست شما می‌رسانیم که به تغییر خودتان علاقه دارید و می‌خواهید تغییر کنید.

به پاس حمایت شما عزیزان هدایای زیر تقدیم تان می کنیم:

1 نسخه کتاب چاپی

به اضافه هزینه ارسال

هدیه پیش خرید شما: ۶ هزار تومان (۱۰٪ تخفیف)

قیمت : 54,000 تومان 48,600 تومان

 • زمان تحویل: 18 دی 1398
 • تعداد حامی: 1 نفر
تمام شد!