علیرضا
تعداد پروژه‌ها: 1
تهران ,Tehran
 • میزان حمایت: -
 • مبلغ حمایت شده: -
  مبلغ مورد نیاز : 200,000,000 تومان
 • تعداد حمایت: -
 • زمان باقی مانده: زمان به پایان رسید
 • کارآفرینی مستقیم: 25 نفر
 • کارآفرینی غیرمستقیم: 50 نفر

بیگ‌بال

بیگ‌بال همانطور که از اسمش پیداست، یک توپ بزرگ است. به قدری بزرگ که بیشتر از پنج متر قطر دارد و وزنش هم در ابعاد بزرگ خودش به 80 کیلو می‌رسد. کمی که قوانین بازی والیبال را تغییر دهیم، می‌توانیم چند نفری زیر توپ را بگیریم و آن را از تور رد کنیم و به زمین حریف بیندازیم. وقت بازی با بیگ‌بال است که می‌فهمیم تغییر اندک در اندازه توپ، تفاوت زیادی در هیجان بازی ایجاد می‌کند!

بیگ‌بال

حمایت از پروژه به منزله موافقت با قوانین نیک‌استارتر از سوی طرفین می‌باشد.

توپ بیگ‌بال، در ابعاد و سایزهای متفاوتی تولید شده است. از این توپ‌ با قطرهای 2.5، 3.5 و 5 متر وجود دارد که بنا به قطرشان وزن‌های مختلفی دارند و 25، 45 و 80 کیلو هستند.

شاید حجم این توپ، بزرگ و وزنش سنگین باشد، اما به دلیل سطح مقطع بسیار بزرگ آن احتمال اینکه کسی از برخورد با توپ آسیب ببیند خیلی کم است. سرعت توپ هم با توجه به حجم جرمی که دارد قابل کنترل است و خطرات احتمالی که در این بازی وجود دارد از هر بازی دیگری با توپ‌های معمولی بیشتر نیست.

تمام افرادی که در زمین‌ها و سالن‌های ورزشی تحت نظارت سازمان‌های تربیت‌ بدنی کشور در حال بازی، تمرین یا مسابقه با این توپ هستند، مطابق قانون باید بیمه‌نامه یکساله داشته باشند که این بیمه‌نامه‌ها را می‌توان به راحتی در همان اماکن تهیه کرد. البته برای هر نفر در طول یکسال فقط یک بیمه‌نامه صادر می‌شود که برای انجام انواع فعالیت‌های ورزشی کافی است.

بیگ‌بال شاید بزرگ باشد اما به هر حال توپ است و مثل هر توپی هم می‌توان با آن بازی کرد، هرچند که محدودیت‌هایی هم وجود دارد. مثلا با بیگ‌بال نمی‌شود فوتبال بازی کرد چرا که شوت کردن این توپ کار یک نفر نیست و کنترل آن با دست خیلی راحت‌تر است. از آنجایی هم که کمتر سبدی پیدا می‌شود که بتوان این توپ را از تورش رد کرد، بهتر است بسکتبال را هم کنار بگذاریم. اما پای بازی با توپ به کمک دست که به میان می‌آید، بیگ‌بال تفاوت‌های زیادی ایجاد می‌کند.

در بازی‌هایی که توری میان زمین بازی کاشته شده و بیگ‌بال بیشتر به والیبال با توپی غول‌پیکر شباهت دارد، بازی می‌تواند بین دو یا چهار گروه برگزار شود و زمینی به بزرگی زمین والیبال هم برای بازی با بیگ‌بال کافی است. هر گروه می‌توانند بین 7 تا 10 نفر باشند. بنابراین امکان دارد در یک بازی ببین دو گروه 14 تا 20 نفر بازیکن در زمین حضور داشته باشند.

بیگ‌بال قوانین سخت و دشواری ندارد. کل بازی در سه ست انجام می‌شود و هر سه ست تنها 10 دقیقه طول می‌کشد. بین هر ست امکان دارد به انتخاب داور، جای تیم‌ها در زمین تغییر کند.

هر گروه یک لیدر دارد که با لباس متفاوتی در بین اعضای تیمش حضور دارد. لیدر زیر توپ قرار می‌گیرد و بازیکنان را راهنمایی می‌کند توپ را به کدام سمت پرتاب کنند.

برای اینکه مشخص شود چه تیمی آغازگر بازی باشد باید سکه انداخت و سه نفر از اعضای گروهی که انتخاب شده‌اند، توپ را در هوا نگه می‌دارند تا دروازه‌بان با سوت داور توپ را پرتاب و بازی را شروع کند.

 

محدودیت زیادی برای بازی با بیگ‌بال وجود ندارد. می‌توانیم توپ را به تنهایی بخریم و در دیدارهای دوستانه و خانوادگی با آن بازی کنیم و خاطره‌های خوش و هیجان‌انگیزی بسازیم. می‌توان از این توپ در فضاهای روباز و وسیع طبیعت مانند دشت‌ها، کویر و بیابان و ساحل دریا استفاده کرد. اگر حیاط خانه‌ها یا ویلاهای تفریحی هم به قدر کافی بزرگ باشد، می‌توان با بیگ‌بال بازی کرد. هرچند برای بازی در فضای باز، باید عامل وزش باد را هم در نظر داشته باشیم.

با خرید شخصی این توپ، لوازم جانبی بیگ‌بال هم مانند تور و سوت و سایر اقلامی که مورد نیاز بازی هست، در اختیار خریداران و حامیان این بسته قرار خواهد گرفت.

بیگ‌بال اما تنها برای استفاده شخصی نیست. می‌توان در مدرسه‌ها، دانشگاه‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ، سازمان‌ها و اداره‌های دولتی و خصوصی و باشگاه‌های ورزشی از آن برای تشکیل لیگ‌های تفریحی استفاده کرد. پیش از شروع مساقبه‌های فوتبال و والیبال هم می‌شود با بیگ‌بال بازی کرد و اوقات خوشایندی برای تماشاچیانی که در مسابقه حاضر می‌شوند رقم زد.

با بیگ‌‌بال می‌شود لیگ هم بازی نکرد و در مکان‌های تفریحی که در کشور وجود دارد، مثل سواحل شمال و جنوب کشور و مناطق تفریحی دیگر مانند شهربازی‌ها به صورت خانوادگی و دوستانه، بازی کرد.

به صورت کلی هر زمینی که فنس‌کشی شده باشد، هر فضایی که در آن می‌توان آزاده دوید و حرکت کرد و زمین‌های بازی مدرسه‌ها، شهرداری‌ها، پلاژ‌های ساحلی و سالن‌های ورزشی روباز و سربسته، همگی زمین ورزشی مناسبی برای بازی با این توپ بزرگ دوست‌داشتنی هستند.

 

رده‌بندی سنی بیگ‌بال با توجه به اندازه و حجم توپ از رده سنی نوجوان شروع می‌شود و تا رده سنی بزرگسال قابل استفاده است.

بیگ‌بال به هیچ شهری محدود نمی‌شود و با کمک و همکاری شهرداری‌ها می‌توان مسابقات بازی را در سراسر کشور بین زنان و مردان و خانوداه‌ها در رده‌های سنی متفاوت و در مناسبت‌های مختلف بازی کرد.

کافی است بلیت‌های بازی در این لیگ‌ها را به صورت فردی و جمعی تهیه کرد و حتی می‌توان با هماهنگی با سازمان یا نهاد برگزارکننده مسابقه‌ها به شکل خانوادگی یا دوستانه یک گروه یا تیم را تشکیل داد.

در پایان جایزه نهایی مسابقه‌ها به تعداد تیم‌های شرکت‌کننده بستگی دارد. درصدی از عواید فروش بلیت در سراسر کشور بعد از تجمیع به برگزاری لیگ‌ها اختصاص پیدا می‌کند، در نتیجه این جایزه‌ها می‌توانند رقمی بین صد تا 300 میلیون تومان داشته باشند و رقم‌هایی حتی بیشتر هم برای این جوایز پیش‌بینی می‌شود.

فهرست تجهیزات و لوازم جانبی توپ بیگ‌بال:

 

حمایت از این پروژه

حمایت مالی از این پروژه

فروش جشنواره‌ای توپ و متعلقات بازی بیگبال در قالب جشنواره اختصاصی

+ با انتخاب این طرح متقاضی توپ را (با اندازه مناسب) به همراه امکانات و تجهیزات مربوطه خریداری کرده و در شهرستان محل سکونت خود تحویل خواهد گرفت.

+ درصورت درخواست و مهیا بودن شرایط اجرا، پس از تحویل توپ، به متقاضی آموزش های لازم به مدت یک روز و 6 ست بازی به متقاضی ارائه خواهد شد.

+ مکان‌های تفریحی، شهربازی‌ها، پارک‌های جنگلی، مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند با استفاده از این طرح به صورت همیشگی لیگ بیگ‌بال خود را برگزار کنند.

 

قیمت فروش توپ به همراه تجهیزات کامل: 20 میلیون تومان

قیمت فروش توپ در دوره تامنی مالی جمعی نیک‌استارتر: 18 میلیون و 500 هزار تومان

قیمت : 20,000,000 تومان 18,500,000 تومان

 • زمان تحویل: 31 فروردین 1398
تمام شد!

فروش شخصی توپ و متعلقات اختصاصی توپ بیگبال

+ با حمایت از طرح بازی، متقاضیان می‌توانند توپ را به صورت اختصاصی برای خود تهیه کنند و در باغ، ویلا یا زمین اختصاصی خود بازی هیجان‌انگیزی با بیگ‌بال داشته باشند. 

+ اگر متقاضیان نیاز داشته باشند، آموزش استفاده از توپ، طریقه بازی با بیگ‌بال و طرز نگهداری از آن به مدت یک روز و 6 ست بازی با توپ آموزش داده خواهد شد.

قیمت بیگ‌بال با ست تجهیزات کامل 17 میلیون و 700 هزار تومان است که در دوره کمپین سامانه نیک‌استارتر به مبلغ 16 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین اگر متقاضیان توپ را بدون تجهیزات جانبی بخواهند، هزینه آن 16 میلیون تومان خواهد بود که در دوره کمپین نیک‌استارتر قیمت آن 15 میلیون تومان است.

+ فهرست کامل لوازم جانبی همراه توپ را می‌توانید در انتهای متن پروژه بیگ‌بال ببینید.

قیمت : 17,700,000 تومان 16,500,000 تومان

 • زمان تحویل: 31 فروردین 1398
تمام شد!

سفارش اجاره اختصاصی

+ در این طرح  متقاضی می تواند توپ را (با اندازه مناسب) به همراه امکانات و تجهیزات مربوطه توسط عوامل بیگبال در باغ، ویلا یا زمین اختصاصی خویش در اختیار گیرد.

+ اجاره به مدت یک الی چند روز

درصورت درخواست، پس از اجرا عکس‌ها و فیلم‌های مربوطه برای متقاضی ارسال خواهد شد.

+ این طرح برای خانواده‌هایی که می‌خواهند در مسافرت‌های خانودگی خود تجربه‌ها هیجان‌انگیز بازی با بیگ‌بال را داشته باشند، مناسب است. 

قیمت اجاره توپ برای مصرف شخصی یک میلیون و 200 هزار تومان است که در دوره کمپین تامین مالی جمعی نیک‌استارتر به قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان عرضه می‌شود.  

قیمت : 1,200,000 تومان 1,100,000 تومان

 • زمان تحویل: 31 فروردین 1398
تمام شد!

طرح هدیه شادی و نشاط به گروه های هدف مورد نظر

+ در این طرح بانی شادی (اهداکننده) می‌تواند توپ را (با اندازه مناسب) به همراه امکانات و تجهیزات مربوطه و توسط عوامل بیگبال در اختیار گروه هدف قرار دهد.

+ اجاره به مدت یک الی چند روز.

+ ارسال عکس‌ها و فیلم‌های مربوطه پس از اجرا برای بانی شادی.

+ این طرح می‌تواند برای مکان‌های تفریحی، مدارس، دانشگاه‌ها و ورزشگاه‌هایی که می‌خواهند رخداد هیجان‌انگیزی را در خاطره همراهان خود ثبت کنند، مناسب باشد.

قیمت اصلی اجرای این طرح یک میلیون و 200 هزار تومان است که در دوره کمپین تامین مالی جمعی نیک‌استارتر یک میلیون تومان عرضه می‌شود.

قیمت : 1,200,000 تومان 1,000,000 تومان

 • زمان تحویل: 31 فروردین 1398
تمام شد!