Boardano
صاحب پروژه: Boardano Entertainment
تعداد پروژه‌ها: 1
 • میزان حمایت: 17 %
 • مبلغ حمایت شده: 7,045,000 تومان
  مبلغ مورد نیاز : 42,000,000 تومان
 • تعداد حمایت: 21
 • زمان باقی مانده: 26 روز
 • کارآفرینی مستقیم: 11 نفر
 • کارآفرینی غیرمستقیم: 23 نفر

بازی رومیزی پلاسکو

ساعت 9:30 صبح است. ساختمان پلاسکو تهران دچار آتش سوزی شده. هیچکس خبر ندارد دو ساعت بعد قرار است چه اتفاقی بیفتد. یک گروه ۵ نفره بسیار ماهر از آتش نشانان به آتش می‌زنند تا 6 نفر از شهروندان را که درون طبقه دهم حبس شده‌اند، پیدا کرده و پیش از فروریختن ساختمان، از آنجا خارج کنند. چشم یک ملت به آنها دوخته شده‌است. آیا همه با هم از پس این عملیات دشوار در فرصت کم برمی‌آیند؟

بازی رومیزی پلاسکو

حمایت از پروژه به منزله موافقت با قوانین نیک‌استارتر از سوی طرفین می‌باشد.

بازی رومیزی پلاسکو؛ عملیات نجات

29 دی ماه سال 95 برای همه‌ی ما ایرانی‌ها روز سختی بود. از صبح خبر آتش‌سوزی مرکز توزیع پوشاک تهران، همه‌مان را نگران کرده بود و اخبار را مرتب پیگیری می‌کردیم. آتش خاموش شده بود. همه چیز داشت خوب پیش می رفت که ناگهان...ساختمان فرو ریخت.

ساختمان پلاسکو، این آسمان خراش قدیمی تهران فرو ریخت. روزهای سختی بود. همه‌­مان یک دل دعا می‌کردیم. نه فقط برای بزرگمردانی که در آتش گرفتار شدند، بلکه برای دل سوخته خودمان دعا می‌کردیم. من هم مثل همه هموطن‌های ایرانی، نه زیر آتش پلاسکو، که زیر بار سنگین آزادگی و سرافرازی و از جان‌گذشتگی آتش نشانان سروقامت ایرانمان، سوختم.

#من_هم_سوختم

 

از همان روزها در پی آن بودیم کاری کنیم که نام و یاد شهدای آتش‌نشان، زنده بماند و مرام و معرفت و ایثارشان، الگوی نسل جوان باشد. تا اینکه پروژه «بازی رومیزی پلاسکو» را به یاد این مردان پرافتخار آغاز کردیم.

بازی رومیزی پلاسکو، داستان یک تیم آتش نشان است که وارد یکی از طبقات ساختمان پلاسکو شده اند و باید به کمک هم، پیش از ریختن ساختمان، مصدومین را از زیر آوار نجات دهند. در این میان، کمبود امکانات، ریزش آوار، حریق و گازهای سمی از جمله عواملی هستند که کار آتش‌نشانان را با اخلال مواجه می‌کند و باعث کندی روند انتقال مصدومین می‌شود.

یا همه با هم پیروز از زمین بازی خارج می شویم، یا اینکه همگی محکوم به شکست هستیم.

 

مشخصات بازی

بازی رومیزی پلاسکو یک بازی از نوع همکاری (co-op) است. جزو دسته‌بندی بازی‌های تماتیک و در ژانر ماجراجویی است. مدت بازی بین 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و برای 2 تا 5 نفر طراحی شده است. از جمله مکانیزم‌های این بازی می‌توان به tile drafting، map discovery، grid movement،pick-up & deliver، cooperative play و action point allowance system اشاره کرد.

نکته بسیار قابل توجه این است که این بازی، اقتباس‌گرفته یا ترجمه هیچ بازی دیگر داخلی یا خارجی نیست و کاملا توسط ذهن خلاق تیم طراحی بازی «گروه سرگرمی‌های دورهمی بردانو» طراحی شده است.

جالب است بدانید تمامی مکانیزم‌ها، کارت‌ها و مراحل بازی با نظارت و تایید متخصصان سازمان آتش‌نشانی بوده و منطبق بر واقعیت‌ و رخدادهای حادثه پلاسکو است. از این رو تا حدی می‌توان این بازی را در گروه simulation یا شبیه‌سازی نیز قرار داد.

 

لیست اولیه اجزای بازی

گیم‌بورد (صفحه بازی به صورت شبیه‌ساز طبقه دهم ساختمان پلاسکو)

26 کارت مغازه

12 کارت مغازه با مصدوم

5 کارت شخصیت

8 کارت ابزار

12 کارت حمل مصدوم

100 کارت حادثه

صفحه امتیازشمار

5 مهره مطابق شخصیت‌های بازی

دفترچه راهنما

 

گیم پلی بازی

در این بازی شما در نقش یکی از افراد تیم آتش‌نشان هستید که وارد ساختمان در حال سوختن می‌شوید. هر حرکت شما زمانی مصرف می‌کند. این زمان از همه افراد تیم کم می‌شود. بنابراین باید در تصمیم‌گیری‌ها دقت کنید؛ چرا که در قبال زمانی که مصرف می‌کنید در گروه مسئول هستید.

در نوبت خود می‌توانید در راهروها حرکت کنید، در میان مغازه‌های امن جابه‌جا شوید یا در جستجوی مصدومان محبوس در مغازه‌ها باشید. درطول مسیر باید از میان مغازه‌های بحران‌زده از آتش و آوار و تیرآهن فروریخته عبورکنید.

البته که پیروزی در این عملیات بدون همکاری دیگر دوستانتان غیرممکن است! چرا که هرکدامتان ابزار خاصی دارید که شما را از یکدیگر متمایز می‌کند و برای ورود به مغازه ها به همدیگر وابسته‌اید.

فرمانده استراتژی را می‌چیند و مدیریت تیم را برعهده دارد. در پایان نوبت بازیکنان، توسط بی‌سیم اطلاع‌رسانی می‌شود که ممکن است در نقشه عملیات شما اثر بگذارد و تیم را مجبور به تغییر در استراتژی خود کند.

به گفته افرادی که این بازی را تجربه کرده‌اند، جذاب‌ترین نکته بازی، همکاری و از جان‌گذشتگی تا حد گذشتن از خود به نفع تیم و از طرفی بحث و جدل های پر از تنش و جذاب میان افراد برای تصمیم گیری است.

این بازی در آینده بازطراحی خواهد شد. چیزی که در این صفحه مشاهده می کنید تنها نمایی است که تا حالا برای آزمایش‌های طراحی آماده شدهاست. چیزی که در نهایت به دست شما خواهد رسید محصولی بسیار کامل‌تر، دقیق‌تر و شامل تک‌تک شخصیت‌های طراحی شده و اطلاعات خاص آنهاست. اجزای گرافیکی بازی از نو طراحی می‌شود و در نهایت محصولی جذاب و ماندگار ایجاد خواهد شد.

اثر حمایت شما

شما با حمایت از این محصول، به زنده نگه داشتن یاد شهدای آتش‌­نشان کمک کرده و حکایت فداکاری و مردانگی‌­شان را در خاطره­‌ها زنده نگه میدارید. تولید این محصول با توجه به هزینه‌های بالای تولید، بدون کمک و حمایت شما امکان‌پذیر نیست.

علاوه بر این با این کار، صنعت کوچک و نوپای بازی‌های رومیزی در ایران، یک قدم شاید کوچک اما موثر به سمت آینده درخشان خود برمی‌دارد تا به رواج بیشتر فرهنگ سرگرمی‌های دورهمی و بازی‌های فکری کمک کند.

همچنین، در این بازی بازیکنان باید استراتژی بچینند، هزینه راه‌های مختلف را محاسبه و مسیر بهینه را برای رسیدن به اهداف انتخاب کنند. این بازی در عین حال باعث تقویت مهارت‌های کارتیمی، مدیریت بحران و افزایش تاب‌آوری می‌شود. چیزی که در جامعه امروز به وضوح شاهد کمبود آن هستیم، نیاز به آموزش روحیه کار گروهی در نسل‌های نوجوان است و تاکید بر آموزش این مهارت‌ها، از مهم‌ترین دغدغه‌های اعضای گروه بردانو است.

شما با حمایت از بازی رومیزی پلاسکو، یک نسخه ویژه و اختصاصی از بازی پلاسکو دریافت می‌کنید که برخی محتویات داخل آن در بسته عادی نخواهد بود.

همچنین بازی را زودتر از دیگران تحویل خواهید گرفت و اولین گروهی خواهید بود که پلاسکو را بازی می‌کند و همه این امکانات با قیمتی بسیار کمتر از قیمت نهایی تقدیم شما خواهد شد. همه این‌ها، به پاس قدردانی از شماست که از یک کالای با کیفیت ایرانی حمایت کرده‌اید که کاملا به دست جوانان خلاق و دغدغه‌مند ایرانی ساخته شده است.

انواع بسته‌های حمایتی

برای حمایت شما بسته‌های مختلفی را متناسب با درخواست‌ شما آماده کرده‌­ایم. برخی از این بسته‌ها شامل گام افزایشی (Stretch Goal) می‌شوند. یعنی در صورت افزایش حمایت‌های شما، ما هم می‌توانیم محصول بهتر و با امکانات بیشتر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

این امکانات تنها شامل حامیان بسته‌های حاوی گام افزایشی می‌شود.

بنابراین با پیش‌خرید و حمایت از بسته‌های حاوی گام افزایشی شما بسته بازی با محتویات کامل‌تر دریافت خواهید کرد.

به عنوان مثال با توجه به جدول زیر، در صورتی که گروه بردانو بتواند مبلغ 85 میلیون تومان حمایت مردمی جذب کند، برای حامیان بسته‌های حاوی گام افزایشی بازی را همراه با مهره‌های پلاستیکی سه‌بعدی عرضه خواهد شد.

 

اثر حمایت بیشتر (گام افزایشی)

در صورتی که مقدار حمایت شما از مبلغ مورد نیاز بیشتر شود، ما می‌توانیم امکانات بیشتری را به بازی فکری پلاسکو اضافه کنیم. در صورتی که بازی به مقدار 55 میلیون تومان مورد حمایت قرار گیرد، بورد افتخارات را به بازی اضافه خواهیم کرد.

همچنین در صورتی که مبلغ 65 میلیون تومان از بازی حمایت شود، اپلیکیشن پلاسکوپلاس را نیز منتشر خواهیم کرد. اپلیکیشن پلاسکوپلاس جذابیت بیشتری را به بازی اضافه کرده و محیطی تعاملی می‌سازد.

اگر مقدار حمایت به 85 میلیون تومان برسد، به جای تولید مهره به صورت پایه و مقوا، مهره های پلاستیکی سه بعدی را عرضه خواهیم کرد که جذابیت خیره‌کننده‌ای به بازی خواهد داد.

البته تنها در صورتی که بسته‌هایی که شامل «گام افزایشی» باشند را بخرید، این امکانات در اختیار شما قرار گرفته خواهد شد و در غیر این صورت بسته ساده تقدیمتان خواهد شد.

 

محتویات هرکدام از بسته‌های حمایتی بازی رومیزی پلاسکو

 

مراحل پیشرفت پروژه

 

درباره ما

گروه سرگرمی‌های دورهمی بردانو، مهرماه سال 96 با هدف گسترش فرهنگ بازی‌های رومیزی و همچنین طراحی و تولید بازی‌های رومیزی شکل گرفت.

از همان ابتدا دغدغه اول گروه آموزش مهارت‌های آموزشی و تربیتی از طریق بازی بود که در ادامه همکاری این گروه را با برخی مراکز معتبر روانشناسی و تمرکز بر حوزه‌های استفاده از بازی‌های رومیزی در یادگیری و حتی درمانی ایجاد کرد.

بردانو در سه حوزه اصلی طراحی و تولید بازی رومیزی، رسانه نقد و تحلیل بازی‌های رومیزی و همچنین برگزاری رویدادهای آموزشی و تفریحی بازی رومیزی در مراکز مختلف فرهنگی فعالیت می‌کند. اکنون نیز رویداد هفتگی بازی‌های فکری خود، یعنی بردهمی را به صورت مستمر برگزار می‌کند.

از مهم‌ترین ویژگی‌های بردانو روحیه تعاملی و همکاری با گروه‌های مختلف بازی‌وارسازی (Gamification) و شرکت‌های تولید بازی‌های رومیزی و همچنین شرکت فعالانه در نشست‌ها و جلسات هماهنگی طراحان اسباب‌بازی ایران است.

#آتش_نشان_باش

#ماباهمیم

 

 • علیرضا نوذر نوذر

  علیرضا نوذر نوذر

 • محمد علی مردانی

  محمد علی مردانی

 • محمد جعفر اسماعیل خانیان

  محمد جعفر اسماعیل خانیان

 • سید مهیار حسینی

  سید مهیار حسینی

 • امید زیلوچیان

  امید زیلوچیان

 • بهنام رامشینی

  بهنام رامشینی

 • فربود انگاره واقعیت خیال

  فربود انگاره واقعیت خیال

 • پویا شعبانی

  پویا شعبانی

 • پرهام آغنده

  پرهام آغنده

 • محمدسجاد قاسم‌پور

  محمدسجاد قاسم‌پور

 • پارسا زهره ای

  پارسا زهره ای

 • سید مصطفی مشکاتی

  سید مصطفی مشکاتی

 • الهام اکبری

  الهام اکبری

 • زهره کربلایی

  زهره کربلایی

 • محمدامین زاهدی

  محمدامین زاهدی

 • مهشید هاشمی

  مهشید هاشمی

 • امیر محمد اسلامی

  امیر محمد اسلامی

 • امین حسینی

  امین حسینی

 • محمدرضا عسگریان

  محمدرضا عسگریان

 • امیرمهدی قاسمی

  امیرمهدی قاسمی

 • امیرحسین اسماعیلی

  امیرحسین اسماعیلی

حمایت از این پروژه

حمایت مالی از این پروژه

بسته آتش‌نشان

به یاری شما، می‌توانیم از پس مشکلات تولید این بازی بر بیاییم و پلاسکو را چاپ کنیم. ما سپاسگزار حمایت شما هستیم. با خرید این بسته، هدایای زیر را تقدیمتان می‌کنیم:

+ اهدای یک نسخه از بازی پلاسکو با مهره پایه/مقوا با به ارزش 250هزار تومان

+ درج نام شما در فهرست حامیان سایت بازی پلاسکو

+ پیکسل یادبود پلاسکو

+ بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

قیمت : 250,000 تومان 135,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398
 • تعداد حامی: 11 نفر

بسته سر آتش‌نشان

اگر این بسته را انتخاب کنید، یعنی نه تنها علاقه دارید یک نسخه از پلاسکو را برای خودتان داشته باشید، بلکه می‌خواهید آن را به عزیزانتان نیز هدیه دهید. ما از اعتماد شما متشکریم و قدردان حمایت شما هستیم. در این بسته این موارد را از ما هدیه می‌گیرید:

+سه نسخه از بازی پلاسکو با مهره پایه/مقوا با 50 درصد تخفیف

+ درج نام شما در فهرست حامیان سایت بازی پلاسکو

+ پیکسل یادبود پلاسکو

+ سه عدد بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

قیمت : 750,000 تومان 390,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398
 • تعداد حامی: 2 نفر

بسته آتش یار

(بسته حمایت از گام افزایشی)

بدون حمایت مالی نمی‌توانیم بازی را تولید کنیم. با دریافت این بسته، مشوق ما در تولید بازی پلاسکو باشید.

شما با خرید این بسته از کالای ایرانی حمایت کرده و به ترویج فرهنگ بازی های دورهمی کمک می‌کنید.

به پاس قدردانی از حمایت شما، هدایای زیر تقدیمتان می‌گردد:

+یک نسخه از بازی پلاسکو با مهره پایه/مقوا به همراه گام افزایشی

+ درج نام شما در فهرست حامیان سایت بازی پلاسکو

+ ماگ مخصوص پلاسکو

+ بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

این بسته شامل گام افزایشی است. یعنی درصورتی که به اندازه گام‌های افزایشی حمایت شویم، خدمات گام افزایشی نیز تقدیمتان خواهد شد.

قیمت : 350,000 تومان 200,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398
 • تعداد حامی: 2 نفر

بسته سر آتش یار

(بسته حمایت از گام افزایشی به همراه هدایای ویژه)

با خرید این بسته، شما صاحب اولین نسخه‌ی بازی پلاسکو خواهید بود که با قیمتی بسیار کمتر تقدیمتان می‌شود. این بسته مخصوص شماست که از جوانان ایرانی حمایت می‌کنید و مشوق آن‌ها هستید. همچنین با حمایت از این محصول، خاطره‌ی مردانگی شهدای آتش‌نشان را برای همیشه جاودانه می‌کنید.

ما از اعتماد شما متشکریم و به خود می‌بالیم. این موارد را از ما هدیه خواهید گرفت:

+یک نسخه از بازی پلاسکو با مهره پایه/مقوا به همراه گام افزایشی

+ درج نام شما در دفترچه بازی به پاس حمایت از پلاسکو

+ تی‌شرت مخصوص بازی پلاسکو با قابلیت انتخاب از میان سه طرح

+ پوستر بزرگ و جذاب قهرمانان بازی پلاسکو

+ دو عدد بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

+ شرکت در رویداد آموزش آتش‌نشانی و اطفاء حریق در ایستگاه آتش‌نشانی

همه‌ اینها به پاس حمایت و اعتماد شماست.

این بسته شامل گام افزایشی است. یعنی درصورتی که به اندازه گام‌های افزایشی حمایت شویم، خدمات گام افزایشی نیز تقدیمتان خواهد شد.

قیمت : 490,000 تومان 275,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398

بسته آتش پاد

(سه نسخه از بازی با حمایت از گام افزایشی)

اگر قصد خرید این بسته را دارید، حتما این «ایده» را ارزشمند دانسته‌اید؛ به جوانان ایرانی اعتماد کرده‌اید و قصد دارید از این محصول به طور ویژه حمایت کنید. هیچ چیز برای ما ارزشمندتر از این اعتماد نیست. به پاس اعتماد شما سه نسخه از بازی پلاسکو را به همراه خدمات زیر تقدیمتان می‌کنیم.

+ درج نام شما در فهرست حامیان سایت بازی پلاسکو

+ ماگ مخصوص پلاسکو

+ پوستر بزرگ و جذاب قهرمانان بازی پلاسکو

+ سه عدد بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

این بسته شامل گام افزایشی است. یعنی درصورتی که به اندازه گام‌های افزایشی حمایت شویم، خدمات گام افزایشی نیز تقدیمتان خواهد شد.

قیمت : 1,000,000 تومان 520,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398

بسته ویژه (Limited Edition)

بسته مخصوص و ویژه‌ی بازی پلاسکو. این بسته، یک نسخه منحصر به فرد و ویژه از بازی پلاسکو است. در این بسته پنج مهره‌ی بازی با فناوری پرینت سه‌بعدی و ابعاد بزرگتر و گرافیک بسیار جذاب، طراحی و تولید می‌شود. مهره‌هایی خیره کننده و جذاب مخصوص مخاطبان خاص بازی‌های رومیزی!

همچنین همراه این بسته، یک تندیس تابلوی ساختمان پلاسکو به پاس حمایت از رشادت شهدای آتش نشان، تقدیمتان خواهد شد.

+پنج بلیت رویداد بازی های رومیزی پلاسکو هدیه‌ی ما به شماست.

+علاوه بر این‌ها، در رویداد آموزش آتش نشانی و اطفاء حریق شرکت می‌کنید.

+نام شما نیز به عنوان حامی بازی، در صدر فهرست حامیان دفترچه‌ی بازی ثبت خواهد شد.

این‌ها تلاشی‌ست از طرف تیم بردانو برای قدردانی از حمایت شما

این بسته شامل گام افزایشی است. یعنی درصورتی که به اندازه گام‌های افزایشی حمایت شویم، خدمات گام افزایشی نیز تقدیمتان خواهد شد.

قیمت : 690,000 تومان 470,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398
 • تعداد حامی: 3 نفر

بسته هواداری

با خرید این بسته، شما از بازی پلاسکو حمایت می‌کنید. ما از اعتماد سپاسگزاریم و قدردان این حمایت شما خواهیم بود.

در این بسته، بازی پلاسکو قرار ندارد اما به جهت تشکر از همراهی شما هدایای زیر تقدیم می‌گردد:

+ درج نام شما در فهرست حامیان سایت بازی پلاسکو

+ پوستر بزرگ و جذاب قهرمانان بازی پلاسکو

+ بلیت شرکت در رویداد بازی‌های رومیزی بردانو

+ شرکت در رویداد آموزش آتش‌نشانی و اطفاء حریق در ایستگاه آتش‌نشانی

قیمت : 90,000 تومان 45,000 تومان

 • زمان تحویل: 30 خرداد 1398