قوانین و مقررات نیک‌استارتر

ماده ۱

در صورتی‌که پروژه‌ی ارائه شده در سایت،‌ به نصابِ‌ دریافتِ سرمایه‌ی جمع‌شده در سایت نرسد و سرمایه‌ی لازم برای تولید محصول جمع نشود، نیک استارتر مبالغ دریافت شده از کاربرانش را به کیف پول الکترونیکِ قرار گرفته در حساب کاربری آن‌ها در نیک‌استارتر عودت خواهد داد. در صورتی که کاربر تمایل داشته باشد تا این مبلغ از کیف پول الکترونیکی او خارج شده و به حسابش بازگردد، با اعلام به نیک‌استارتر، ما این مبلغ را به حساب او بازخواهیم گرداند.

ماده ۲

نیک‌استارتر از هر کدام از پروژه‌های ارائه شده از طریق وب‌سایت خود براساس موقعیت هر پروژه، حداقل پانزده درصد از مبلغِ جمع‌آوری شده را به‌عنوان کارمزد یا حق‌العمل برای خود محفوظ می‌داند. پانزده درصدِ فوق‌الذکر، تنها در صورتی به نیک‌استارتر تعلق می‌گیرد که پروژه‌ی مورد نظر، حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز یا بیشتر از آن را از طریق وب‌سایت نیک‌استارتر جمع‌آوری کرده باشد. در غیراین صورت ما کارمزدی برای خود در نظر نخواهیم داشت.

ماده ۳

احزار هویت پروژه ها با نیک استارتر است. به‌این ترتیب، ما مسئولیتِ اصالت هر پروژه و صاحبان آن را می‌پذیریم.

ماده ۴

احراز هویت کاربران نیک‌استارتر و تائیدِ اصالتِ حساب کاربری آن‌ها به‌عهده نیک‌استارتر نیست. ضمنا مسئولیتِ ثبت اطلاعات غلط در حسابِ کاربری به‌عهده‌ی خود کاربر است.

ماده ۵

نیک استارتر به حریم خصوصی افراد احترام می‌گذارد. بنابراین، اطلاعات ثبت شده توسط کاربران در حسابِ کاربری، از جمله آدرس، تلفن، ایمیل و… نزد نیک‌استارتر محفوظ است.

ماده ۶

نیک‌استارتر پانزده درصد از مبالغ جمع‌شده‌ی هر پروژه را مادامی که صاحب پروژه، تعهدات خود را در قبال سرمایه‌بخش‌ها انجام نداده باشد، نزد خود نگاه می‌دارد. این مهم، به منظور ایجاد التزامِ قطعی برای آنکه صاحبان پروژه‌ها، با مسئولیت‌پذیری محصول تولید شده را به دست کاربران برسانند انجام می‌شود.

ماده ۷

نیک‌استارتر با بررسی دقیق جزئیات هر محصول، می‌کوشد بهترین و دقیق‌ترین ایده‌ها را با بیشترین کیفیت در اختیار کاربران خود بگذارد. در طول زمان اجرای هر پروژه نیز، کارشناسان نیک استارتر در کنار صاحبان پروژه‌ها هستند. اما به هر حال، تضمین‌کننده کیفیت هر پروژه، صاحب‌امتیاز پروژه خواهد بود. با این همه نیک استارتر در قرارداد خود با صاحبان پروژه ها، یکی از شروط عقد قرارداد را گارانتی یک ساله هر محصول اعلام کرده است. همچنین پنج درصد از مبلغ جمع آوری شده تا مدت معینی از تحویل محصول به مشتری (بسته به نوع محصول و کاربری آن، این زمان متفاوت است) به عنوان حسن اجرای انجام کار در نزد نیک استارتر باقی می ماند.