پیش فروش – 12 استراتژی کلیدی برای داشتن کمپین پیش فروش موفق

به کمک این 12 کلید، می‌توانید اشتباهات کسب و کارهای دیگر را مرتکب نشوید و کمپین پیش فروش موفقی داشته باشید.

کمپین سرمایه گذاری جمعی، راهی عالی برای کسب درآمد پروژه، محصول یا فعالیت شخصی و تجاری است. کمپین‌های پیش فروش تا به امروز به کارآفرینان مختلفی در سراسر جهان کمک کرده از حمایت مالی مورد نیازشان برخوردار شوند.

فقط در سال 2015، سرمایه گذاری جمعی، 34.4 میلیارد دلار در پی داشته است؛ دو برابر بیشتر از سال 2014 و میزان آن همچنان رو به افزایش است. در همین ماه، کیک‌استارتر بیش از 300،000 کمپین راه‌اندازی کرده و بیش از 3 میلیون دلار کمک مالی جمع شده است. و این تازه فقط یکی از چندین سایت سرمایه گذاری جمعی است!

پروژه‌هایی که از طریق سرمایه گذاری جمعی تأمین می‌شوند هم دامنه گسترده‌ای دارند. مردم بودجه مورد نیاز خود را برای کارهای مختلف از پرداخت هزینه‌های تشییع جنازه گرفته تا سفرهای مدرسه یا حتی هزینه‌های پزشکی از همین طریق به دست آورده‌اند. و البته استارتاپ ها همچنان در تمرکز اصلی چنین سایت‌هایی بوده‌اند.

کمپین پیش فروش هم همین شرایط را فراهم می‌کند و می‌تواند برای پروژه‌های مختلف کارایی مناسبی داشته باشد. اما اینطور نیست که تمام این پروژه‌ها و کمپین‌ها عملکرد خوبی داشته باشند. بسیاری از آنها به خواسته‌شان نرسیده‌اند. گاهی حتی پروژه‌های بزرگی که در ظاهر به خوبی برنامه‌ریزی و تبلیغ شده‌اند نیز شکست خورده‌اند.

برخی از بزرگترین شکست‌های پروژه‌های تأمین مالی سرمایه گذاری چیست؟

یکی از آن‌ها iBackPack است؛ کوله‌پشتی شیکی که می‌توانست اینترنت را هات اسپات کند اما ناگهان بدون هیچ خبری نابود شد. اِلیو موتور اسکوتر، یک وسیله نقلیه الکتریکی سه چرخ، که تاریخ تولید آن همینطور عقب و عقب‌تر افتاد. و صندوق مراقبت پزشکی کاتالدو، برای کمک به یک زن در آلاباما برای مبارزه با سرطان (او بعداً به جرم کلاهبرداری محکوم شد).

اگر می‌خواهید کمپین تأمین مالی جمعی یا کمپین پیش فروش شما از سرنوشت مشابه این محصولات دور بماند، این 12 کلید می‌تواند به شما کمک کند پروژه شخصی یا کاری جدید خود را امن و امان تأسیس و به بازار عرضه کنید.

1. تحقیقات خود را انجام دهید

پیش از اینکه حتی کار خود را برای کمپین پیش فروش شروع کنید، تحقیق کنید. این به معنای کاوش در محصول یا ایده شما نیست (این کار باید تا حالا انجام شده باشد!)؛ این به معنای تحقیق در مورد همه چیزهای پیش فروش است. به این شکل استراتژی‌های موفقیت بیشتری به دست بیاورید.

نه تنها باید بدانید چگونه یک کمپین پیش فروش موفق راه‌اندازی کنید بلکه باید از تمام قوانین و مقررات چنین کاری آگاه باشید.

2. بستر مناسب را انتخاب کنید

راه‌های مختلفی برای راه اندازی کمپین پیش فروش وجود دارد. ویژگی‌های پروژه خود را در نظر بگیرید و حسابی تحقیق کنید که بهترین بستر برای محصولتان چیست. به یاد داشته باشید بستر مناسب به شما کمک می‌کند با بازار هدف و مخاطبان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید.

بستر پیش فروش

3. چیزی فراتر از یک ایده ارائه دهید

هنگامی که آماده شروع کمپین پیش فروش خود هستید، چیزی فراتر از یک ایده در ذهن داشته باشید. برخی از پروژه‌ها محصول فیزیکی اولیه ندارند؛ اگر پروژه شما هم به همین شکل است، تصاویری از نمونه اولیه مشابه محصول در دست داشته باشید که بتوانید آن را به عنوان نمونه‌ای از کار به خریداران بالقوه خود نشان دهید.

حتی بازی مشهور Star Citizen، که رکورد سرمایه گذاری جمعی را با وجود اینکه هنوز حتی کدگذاری نشده، شکست به غیر از وعده برای ارائه برترین بازی ویدئویی جهان، چیزهای دیگری برای نمایش داشت.

4. مخاطبان هدف خود را بشناسید

قبل از ایجاد هرگونه بازاریابی یا بارگذاری کمپین پیش فروش خود، تحقیقات لازم برای آشنایی با مخاطبان هدف خود را انجام دهید. بنشینید و بنویسید مخاطب دقیقاً چه چیزی می‌خواهد. نمی‌شود فقط فرض کنید که می‌دانید مخاطب چه می‌خواهد.

شما باید واقعاً تحقیق کنید، اطلاعات واقعی جمع‌آوری کنید که به شما کمک کند با کسانی که مخاطب هدف قرار داده‌اید بیشتر آشنا شوید.

5- موارد لازم برای بازاریابی ایجاد کنید

وقتی متوجه شدید مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه می‌خواهند، فایل‌های چاپی و وب با کیفیت بالا برای بازاریابی ایجاد کنید. نیازی به کپی کردن از فیلم ها یا آگهی‌های تبلیغاتی شرکت‌های دیگر نیست؛ باید مطالب را متناسب با محصولات و پیام خود، شخصی‌سازی کنید.

مخاطب کمپین

از کارهای ضعیف و ناخوشایند استفاده نکنید، مگر اینکه واقعاً متناسب با پروژه شما باشند!

برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش محصولات در اینترنت، این مطلب را در نیک‌استارتر از دست ندهید!

6. هدف تعیین کنید

هنگام شروع یک کمپین پیش فروش، اهداف خود را تعیین کنید. نه تنها باید از قبل تصمیم بگیرید هدف مالی کلی کمپین پیش فروش شما چقدر است، بلکه باید اهداف خط زمانی کار، اهداف تولید و سایر اهداف مورد نیاز برای پیشبرد پروژه خود را نیز تعیین کنید.

7. پاداش‌های ارزشمند تعیین کنید

اگرچه نیازی به پاداش دادن به مخاطبان خود ندارید؛ ارائه چیزی در ازای پشتیبانی آنها منجر به موفقیت بیشتر کمپین می‌شود. همچنین مطمئن شوید هر پاداشی که ارائه می‌دهید ارزشمند باشد. یک یادداشت تشکر دست‌نویس کار قشنگی است اما به احتمال زیاد انگیزه‌ای برای خرید نخواهد بود. (مگر اینکه بیل گیتس، جرج آر آر مارتین یا خود استیو جابز باشید!)

پاداش پیش فروش

8. به شکل شخصی عمل کنید

پروژه شما چه شخصی باشد و چه یک فعالیت تجاری جدید، هنگام پیام فرستادن به مخاطبان خود، جوری رفتار کنید که انگار آن‌ها را می‌شناسید. وقتی مردم با شما احساس نزدیکی کنند، احساس راحتی بیشتری می‌کنند و در نتیجه به شما اعتماد می‌کنند.

یکی از روش‌های عالی برای موفق‌تر کردن کمپین پیش فروش‌تان، رو بودن در مورد خودتان و وضعیت کسب و کار است.

البته حواستان باشد که از آن ور پشت بام نیفتید. (رو بودن هم حدی دارد!)

9. خبر شروع کمپین را تو بوق و کرنا کنید

پس از انتشار کمپین پیش فروش، به هر کسی که می‌شناسید خبر دهید. کمپین خود را در شبکه‌های اجتماعی، با خانواده و دوستان، در وبلاگ‌ها و هر جای دیگری که می‌توانید، به اشتراک بگذارید. هرچه دامنه اطلاع‌رسانی شما گسترده‌تر باشد، ظرفیت بیشتری برای دسترسی به مخاطبان در اختیار دارید.

10- صادقانه ارتباط برقرار کنید

در تمام مراحل کار با مخاطبان خود در ارتباط باشید. این کار به اعتمادسازی کمک می‌کند. با اینکه نیازی نیست تک تک جزییات را به مخاطبان بگویید، تا جای ممکن صادق و شفاف باشید. اینجوری نباشد که فقط تلاش کنید با حرف‌های مختلف، کالای‌تان را به آنها بفروشید؛ مردم وقتی طبل توخالی ببینند، متوجه می‌شوند.

11. بازخوردها را بپذیرید

اگرچه برخی مواقع، بازخوردها ناامیدکننده به نظر می‌آیند اما برای پیشرفت کارتان بسیار مهم هستند، به ویژه اگر روی یک محصول مشخص کار می‌کنید. هرچه بازخورد بیشتری دریافت کنید، بهتر می توانید نقاط ضعف خود را مشخص کنید و برای بهبود محصول نهایی برنامه‌ای تنظیم کنید که آماده تولید باشد.

بازخورد کمپین

12. وعده‌های خود را عملی کنید

هیچ یک از وعده‌هایی را که در طول کمپین پیش فروش خود داده‌اید فراموش نکنید، چه به کل خریداران محصولات شما باشد و چه به افرادی خاص. اگر به وعده‌های خود عمل کنید، نه تنها برای پروژه های آینده خودتان اعتبار به دست می‌آورید، بلکه از ناامید کردن خریداران خود جلوگیری خواهید کرد.

شما در کمپین پیش فروش خود چه چیزهایی مشاهده کردید که در این مطلب به آن اشاره نشده است؟ فکر می‌کنید چه چیزهایی به موفقیت کمپین‌تان کمک می‌کند؟ برای ما از تجربه‌های خودتان بگویید و اگر موردی دارید که به این 12 گام اضافه کنید، بگویید.

منبع: ترجمه‌ای از سایت entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *