معرفی کتاب هنر پیش فروش

همیشه یک راهنمای خوب می‌تواند راه را به خوبی نشان دهد. راهی که اگر به تنهایی بروی، ممکن است سردرگم شوی و در آخر به نتیجه نرسی.

اگر برای تولید کالایی وقت و انرژی بگذارید، حسابی هم تلاش کنید که به فروش برسد اما باز به فروش مورد نظرتان نرسد، چه می‌کنید؟ اگر آرزوها و رویاهای خود را روی محصولی سرمایه‌گذاری کنید اما به نتیجه‌ای نرسد، چه می‌کنید؟

برای اینکه به عنوان متخصص شناخته شوید، در ابتدا لازم است محصول یا خدماتی آماده ارائه داشته باشید. به همین دلیل تمام توان خود را می‌گذارید که محصول یا خدمات خود را تولید و راه‌اندازی کنید. بعد چشم انتظار می‌نشینید تا نتیجه را ببینید.

تلاش برای فروش محصول یا خدمات، آزمایش سخت و وحشتناکی است؛ شما که نمی‌خواهید فقط چند تا بفروشید، می‌خواهید مبلغی به دست بیاورید که به این همه تلاش بیارزد.

اما برای یک لحظه فکر کنید هیچ اتفاقی نمی‌افتد؛ خیلی ساده نتایجی که می‌خواستید به دست نمی‌آید. پس از آن همه انتظار برای رسیدن روز فروش، بعد از تمام وقت و تلاشی که برای آماده شدن محصول انجام دادید، بعد از همه امیدتان در مورد محصول که فکر می‌کردید موجب رونق کسب‌وکار شما می‌شود، فقط یکی دو تا می‌فروشید. شاید هم هیچی نفروشید.

اینجا است که از خودتان سؤال می‌کنید: «آیا پیش‌فروش را خراب کرده‌ام؟ یا مشکل از محصول بوده؟» احساس سردرگمی می‌کنید چرا که نمی‌دانید کجای راه را اشتباه رفته‌اید؟ نه می‌دانید چرا کارها خراب شده و نه می‌دانید چگونه درستش کنید.

اگر می‌شد سیستم قابل اعتماد و آزمایش شده‌ای برای جلوگیری از شکست داشته باشید؛ یک راهنمای گام به گام با راهنمایی‌هایی روشن و دقیق که بدانید چه کاری را در چه زمانی انجام دهید، چرا باید این کار را انجام دهید و از همه مهم‌تر چگونه آن را انجام دهید؟ به این شکل در تمام مراحل انجام کار و در هر مرحله از راه، با اطمینان قدم برمی‌داشتید. توانایی فروش محصول با سرعت بالا، عاملی برای تقویت اعتماد به نفس شما در جهتی درست است.

خبر خوب اینکه چنین راهنمایی نوشته شده است. کتاب «هنر پیش‌فروش» همان راهنمای گام به گامی است که می‌تواند خواسته شما را برآورده کند.

بیایید نگاهی به موضوعات «کتاب هنر پیش فروش» بیاندازیم.

5 مرحله مهم در پیش‌فروش

خیلی ساده می‌توان باور داشت پیش‌فروش صرفاً ساختن یک اعلامیه بزرگ و سپس راه‌اندازی محصول یا خدمات است؛ اما چنین برداشتی اصلاً درست نیست. پیش‌فروش شامل پنج مرحله مشخص است که در صورت انجام درست، مشتری به شدت خواهان محصول شما خواهد بود.

چگونه محصولات یا خدمات خود را درست تبلیغ کنید؟

تکنیکی که بیشتر بازاریابان برای فروش استفاده می‌کنند، جلب نظر مشتری با تکرار بی‌پایان حرفشان در مورد محصول به شکل‌های مختلف است. با این حال، تبلیغ محصول یا خدمات، شما را ملزم نمی‌کند چنین رفتاری داشته باشید. در این کتاب می‌آموزید چگونه می‌توان کالا یا خدماتی را بدون هیایو تبلیغ کرد و همچنان نتایج شگفت‌انگیزی به دست آورد.

رازهای شعبده‌بازی راه‌اندازی محصول و خدمات

اگر محصول یا خدمات خود را با طرح و برنامه از پیش‌تعیین‌شده عرضه نکنید، خیلی اذیت می‌شوید. بیشتر افراد شبها بی‌خوابی می‌کشند، چرا که نمی‌دانند چنین کاری چه جزئیات پیچیده‌ای دارد. اگر از قبل ریزه‌کاری‌های آن را بدانید، می توانید برای عرضه محصول خود برنامه‌ریزی کنید و دیگر از خوابتان نزنید.

روز عرضه محصول: چیزی که انتظار می‌رود

اگر کارها را به درستی انجام دهید، محصول یا خدمات‌تان تقریباً بی‌نقص ارائه می‌شود. آیا واقعاً به همین سادگی است؟ ما در طول این سال‌ها اشتباهات زیادی انجام داده‌ایم و شما در این کتاب یاد می‌گیرید در روز راه‌اندازی و عرضه محصول و خدمات، انتظار روبرو شدن با چه چیزهایی داشته باشید.

روزهای پیش از عرضه محصول و همینطور خود روز عرضه، خیلی اعصاب خردکن است. برای همین لازم است بدانید چه کارهایی باید بکنید و همچنین چگونه آن‌ها را انجام دهید که راه‌اندازی و عرضه محصول موفقی داشته باشید.

نمونه هایی از پیش فروش خدمات، محصولات و کارگاه‌های آموزش

وقتی کتابی می‌خوانید، خیلی سریع می‌توانید مفهوم مطالب آن را درک کنید. با این حال، وقتی نوبت به استفاده از آن در کسب‌وکار خودتان می‌رسد، نتیجه کمی خراب می‌شود. به این خاطر که شاید از زمینه کاری خود الهام نگرفته‌اید. این کتاب شامل نمونه‌هایی از شرکت‌های بزرگ و کوچک است که می‌تواند در شرایط مشابه الهام‌بخش شما باشد. از شرکت‌هایی که مبتنی بر تولید محصول هستند گرفته تا آن‌هایی که کارشان ارائه خدمات مختلف است. اگر کارگاه یا دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنید، چنین نمونه‌هایی نیز در کتاب بسیار زیاد است.

جنبه تاریک عرضه فوری

بیشتر مردم وقتی کالا یا خدماتی در دست دارند، عجله می‌کنند. آنها پس از مرحله تولید، دوست دارند در سریع‌ترین زمان ممکن محصولشان را بفروشند. باید بگوییم این کاری نیست که شرکت‌های موفق و باهوش انجام می‌دهند.

چنین شرکت‌هایی برای به دست آوردن بیشترین توجه و فروش در روز عرضه، همه چیز را با دقت یک ارکستر حرفه‌ای برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند. راه‌اندازی و عرضه محصولاتی که با عجله انجام می‌شوند، اغلب با پایانی سرد و ناراحت‌کننده روبرو می‌شوند و نتایج مورد انتظار را نمی‌گیرند. با این وجود، سؤال پیش می‌آید که پس چگونه می‌توانید با وجود داشتن برنامه زمانی محدود برای عرضه کالا، نتیجه مناسبی بگیرید؟

پاداش‌های اشتباهی

بیشتر ما می‌دانیم در عرضه یک محصول جدید، پاداش‌ها اغلب راهی برای ترغیب کردن به خرید بیشتر هستند. اگر یک پاداش اغواکننده داشته باشید، مشتری به احتمال زیاد محصول یا خدمات شما را خریداری می‌کند. با این حال، گاهی درست زمانی که آماده راه‌اندازی و عرضه محصول یا خدمات خود هستید، دیگر خسته شده‌اید. به همین جهت یا جایزه‌ای نامناسب تعیین می‌کنید یا عرضه محصول را به تأخیر می‌اندازید. هر دو کار اشتباه است. اما چگونه باید از چنین اشتباهاتی دوری کرد؟

لیست انتظار

یک قسمت فوق‌العاده مهم از عرضه محصول، داشتن لیست انتظار است. هر نوع فروشی بدون تعدای زیادی مخاطب برای خرید محصول یا خدمات، بسیار دشوارتر است. بنابراین سؤال پیش می‌آید که چه چیزهایی در ایجاد یک لیست انتظار موفق تأثیرگذار هستند؟ و چگونه می‌توانید مانند جو پیلاتس در ابتدای قرن گذشته یک لیست انتظار تر و تمیز ایجاد کنید؟ (بله، همان تمرین پیلاتس که امروزه هوادارانش تمام باشگاه‌ها و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی را گرفته‌اند)

مطالعات موردی واقعی

درک مفهومی مانند پیش‌فروش، یک چیز و دیدن مطالعات واقعی و نمونه‌هایی از نحوه ارائه موفق آن کاملاً چیز دیگری است. در این کتاب نه تنها با مراحل پیش‌فروش آشنا می‌شوید بلکه مطالعات موردی واقعی را نیز می‌خوانید.

بروشور؛ یک سلاح مخفی

داشتن فروشنده ضروری است. اما چه چیزی مهم‌تر از فروشنده است؟ بله، بروشور. یک بروشور که به طور صحیح و مناسب نوشته و گردآوری شده، می‌تواند تقریباً تمام مراحل فروش را برای شما انجام دهد، بدون اینکه چندان هم تو چشم باشد. مؤلفه‌های یک بروشور مناسب چیست؟ و چگونه مطمئن شوید این «سلاح مخفی» را که تقریباً کسی از آن استفاده نمی‌کند، از دست نمی‌دهید؟

نحوه استفاده از رسانه

ممکن است از تماشای فیلم، تصویر یا صدا متنفر باشید و فقط از خواندن متن خوشتان بیاید. اما شما که قرار نیست از خودتان خرید کنید. یک پروژه پیش‌فروش موفق ترکیبی از صدا، فیلم، تصاویر و مقدار زیادی متن است. در این کتاب یاد می‌گیرید چگونه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی خود را خسته‌کننده و حوصله سر بر نکنید و همچنین چه کار کنید که صدا، فیلم یا متن شما از بقیه متمایز شود.

دردسرهای ناشناخته بودن

وقتی یک مرکز شناخته‌شده باشید، خرید از شما برای مشتریان راحت‌تر است. اما اگر ناشناخته باشید چه می‌کنید؟ آیا هنوز هم می توانید محصول یا خدمات خود را پیش‌فروش کنید؟ معلوم است که می‌توانید. تنها لازم است که مراحل گفته شده در کتاب را دنبال کنید.

پیش‌فروش مجازی، حضوری و جاسازی شده

سه نوع پیش‌فروش وجود دارد. چه زمانی باید از هر کدام استفاده کنید؟ در چه جاهایی از آنها استفاده کنید؟ و هر کدام چگونه پشت سر هم کار می‌کنند و این شور و هیجان را در مورد عرضه یک محصول یا خدمات ایجاد می‌کنند؟ بیشتر افراد فقط از روش پیش‌فروش «حضوری» استفاده می‌کنند اما فرصت‌های زیادی برای جاسازی پیش‌فروش شما بدون دلخوری از مشتری وجود دارد.

چه چیز ویژه‌ای در مورد این کتاب وجود دارد؟

شکی نیست که شما یا تجربه «راه‌اندازی و عرضه محصول» را به صورت آنلاین داشته‌اید یا در آینده به چنین تجربه‌ای می‌رسید. همه آنها به مجموعه‌ای از شرکت‌های وابسته، سرمایه‌گذاری مشترک، تبلیغات، روابط عمومی و مواردی از این دست بستگی دارند.

تفاوت سیستم ما، در کتاب «هنر پیش فروش» با هر بازاریاب دیگری (تقریباً در کل کره زمین) این است که ما به تاکتیک‌ها و استراتژی‌های فشار، فشار، فشار کاری نداریم؛ یعنی اینجوری نیست که اینقدر به شکل‌های مختلف اصرار کنیم که در آخر مشتری خرید کند.

استراتژی پیش‌فروش مورد نظر ما، هیچ هیاهوی اضافه‌ای ندارد؛ به همین دلیل مشتریان، همیشه برای خرید محصولات، خدمات و رویدادهای سایت ما برمی‌گردند. شما هم می‌توانید همین کار را کنید: فروش بالا بدون شلوغ کردن.

اگر می‌خواهید در مورد بخش‌های گفته شده بیشتر بدانید و به پاسخ سوالاتی برسید که در پایان هر بخش آمده، می‌توانید کتاب «هنر پیش‌فروش» بخوانید.

2 دیدگاه

 • امیر - یکشنبه 28 دی 1399 - 12:17 پاسخ

  حالا این کتاب کجا هست ؟
  نکنه اینم میخواین پیش فروش کنین ؟

  • پری‌ناز قاسمی - یکشنبه 5 بهمن 1399 - 17:34 پاسخ

   اگر کسی بخواد این کتاب رو ترجمه کنه، قطعا بهتره پیش فروشش کنه 🙂
   ما صرفا معرفیش کردیم. نسخه انگلیسی این کتاب به صورت رایگان داخل وب پیدا میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *