فروش صنایع دستی آنلاین – روش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی

فروش آنلاین صنایع دستی یکی از بهترین راه‌های ایجاد درآمد اینترنتی است. در این مطلب روش های مختلف فروش صنایع دستی را بررسی کرده‌ایم.

صنایع دستی ایران قرن‌ها است که در سراسر جهان شهرت دارد. حتی کارگاه‌های سنتی و سازندگان صنایع دستی را تقریبا در هر شهر ایران می‌توانیم پیدا کنیم. این روزها، معمولا تولیدکنندگان هنرهای سنتی و هنرهای دستی مایل هستند در کنار فروش سنتی، فروش اینترنتی هم داشته باشند.

اما سوال اینجاست: برای اینکه در فروش صنایع دستی آنلاین موفق شوید چه روش‌هایی وجود دارند؟

برای جذب مخاطب از چه بستری باید استفاده کنید؟ پیش فروش آثار هنری در نیک‌استارتر چقدر به برنامه ریزی و تولید بهترین صنایع دستی کمک می‌کند؟ در این مقاله به شما نشان می‌دهیم چگونه معرفی و ارائه صنایع دستی بی‌نظیر ایرانی بپردازید و یک هنر اصیل و مشتری‌مدار ارائه کنید.

فروش صنایع دستی در ایران

صنایع دستی محصولاتی سازگار با محیط زیست هستند زیرا کلیه مواد اولیه آن از منابع طبیعی تامین می‌شود. و از آن‌جایی‌که خرید آنلاین با افزایش تعداد کاربران اینترنت در ایران افزایش یافته است، این امر به رشد فروش صنایع دستی نیز کمک کرده است. هم‌اکنون، وبسایت‌های زیادی هستند که به صورت ملی و بین‌المللی در زمینه فروش صنایع دستی ایران فعالیت ‌می‌کنند.

فروش اینترنتی هنرهای سنتی ایرانی مزایایی نیز دارد. برای مثال، شما می‌توانید بدون واسطه به فروش محصولات بپردازید یا با کمیسیون پایین با فروشگاه‌های اینترنتی صنایع دستی همکاری کنید. علاوه بر این، پرداخت مالیات و گمرک نخواهید داشت. بنابراین، فروش اینترنتی صنایع دستی یک روش بهینه در معرفی و فروش آثار شما است.

فروش صنایع دستی در ایران

روش های مختلف فروش صنایع دستی

صنایع دستی معمولا برای زیبایی، دکور منزل و اهداف متنوع دیگر مانند سوغات ساخته می‌شوند. و این هنرهای دستی در فروشگاه‌های هدیه و بازارها عرضه می‌شوند. اما، صاحبان صنایع دستی می‌توانند علاوه‌بر فروش سنتی از بسترهای مجازی برای فروش بیشتر و بهتر محصولات خود استفاده کنند.

در این قسمت به مراحل شروع کسب و کار آنلاین می‌پردازیم و راه‌حل‌هایی مثل پیش فروش برای چالش‌های هر مرحله پیشنهاد می‌کنیم.

شبکه های اجتماعی

اگر تصمیم به راه‌اندازی یک فروشگاه صنایع دستی دارید، ابتدا از شبکه‌های اجتماعی شروع کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چگونه کار خود را توسعه دهید، چند مرحله زیر را حتما دنبال کنید.

  • برنامه ریزی کنید

ابتدا مشخص کنید در کدام برنامه قصد دارید فعالیت کنید، مثلا اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام، واتس‌اپ. سپس 2 یا 3 روز برای صفحه مجازی آثار هنری خود برنامه‌ریزی کنید. سپس مشخص کنید در چه ساعتی می‌توانید محتوا منتشر کنید.

  • ایده پردازی کنید

بازدیدکنندگان به تماشای عکس‌های پشت صحنه افراد خلاق علاقه‌مند هستند. خجالت نکشید که فضای ساخت آثار هنری شما فقط یک میز آشپزخانه یا بخشی از اتاق نشیمن است. همچنین لازم نیست خیلی مرتب باشد، همه فضاهای خلاقانه نامرتب هستند. بنابراین شما می‌توانید از قبل و بعد ساخت هنرهای دستی عکس منتشر کنید و نشان دهید که در زمان‌های شلوغ واقعا شرایط چگونه است!

اگر ترجیح می‌دهید این روند را دنبال نکنید، گاهی درمورد نحوه ساخت هنرهای دستی خودتان نوشته‌ای منتشر کنید. فقط یادتان باشد که از قبل و زمان ساخت و تکمیل محصول خود عکس‌های‌ با کیفیت بگیرید.

روش های مختلف فروش صنایع دستی
  • وسایل کار و مواد اولیه خود را به نمایش بگذارید

روش‌های نگهداری ابزارها و حفظ نظم در نگهداری مواد اولیه ممکن است برای خوانندگان شما هم کاربردی باشند. از طرفی، شما می‌توانید از دنبال‌کنندگان بخواهید اگر نکته‌ای در مورد نگهداری ابزار می‌دانند شما را راهنمایی کنند.

  • برای فروش صنایع دستی با دیگر صفحات هنری تبادل کنید

برای جذب مخاطبین جدید با صفحات مشابه مشارکت کنید. در واقع این فرصت خوبی است تا یک پست برای معرفی آثار هنری خود آماده کنید و مشارکت‌کنندگان بتوانند شما را به همراهانشان معرفی کنند.

در واقع، شما با مدتی استفاده از شبکه‌های مجازی مخاطبین خود را شناسایی کرده و می‌توانید با فروش صنایع دستی سرمایه اولیه برای راه‌اندازی سایت فروشگاه صنایع دستی را کسب کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره صفر تا صد روش های فروش محصولات در اینترنت بدانید، اینجا را کلیک کنید.

فروشگاه‌های اینترنتی صنایع دستی فروشندگان را تشویق می‌کند محصولات خود را مستقیما با قیمت‌های رقابتی به خریداران عرضه کنند.

راه‌اندازی فروشگاه های اینترنتی

اگر در کار خود جدی باشید، به یک وب‌سایت نیاز دارید. ساده‌ترین راه برای ایجاد وب سایت استفاده از وردپرس است. وردپرس به شما امکان می دهد با دانش فنی تقریبا صفر افکار خود را با جهان به اشتراک بگذارید. با این حال، هنگامی که به فکر درآمدزایی یا راه‌اندازی کسب و کار می افتید، به زودی به محدودیت‌های آن پی خواهید برد زیرا شما مالک آن نیستید.

شما باید وب‌سایت خود را به عنوان خانه آنلاین خود که همه چیز مثل شبکه‌های اجتماعی به آن ختم می‌شود داشته باشید. در این صفحه می‌توانید آثار هنری خود را به طور مداوم به هر روشی که بخواهید تعریف کنید. و به احتمال زیاد بازیدکننده بالایی خواهید داشت.

اما، راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی با چالش‌هایی نیز روبرو است. زیرا هزینه پرداخت دامنه، دریافت درگاه پرداخت اینترنتی، بازاریابی دیجیتال و تولید محتوای سئو از مواردی هستند که ممکن است به وقت و هزینه زیادی نیاز داشته ‌باشند. راه‌حل ما همکاری با فروشگاه‌های اینترنتی ایرانی یا پیش فروش محصول است.

در ادامه ابتدا به معرفی نحوه درآمدزایی و حوزه‌ فعالیت‌ چند فروشگاه اینترنتی فروش صنایع دستی فعالیت می‌کنند می‌پردازیم. سپس به مزایا و مراحل پیش فروش محصول اشاره می‌کنیم که در طراحی محصول و راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی به شما کمک می‌کند.

فروش صنایع دستی در اینترنت

فروش صنایع دستی در فروشگاه های اینترنتی ایرانی

فروشگاه‌هایی که در زمینه‌ فروش صنایع دستی فعالیت می‌کنند با هدف ایجاد بستری برای صنعتگران کمتر شناخته شده باعث می‌شود سازندگان هنرهای دستی تجارت خود را ارتقا دهند. هرچند این بسترها مبلغ کمی را نیز برای خدمات دریافت می‌کنند. فروشگاه‌های اینترنتی صنایع دستی فروشندگان را تشویق می‌کند محصولات خود را مستقیما با قیمت‌های رقابتی به خریداران عرضه کنند.

خریداران پس از انتخاب کالای خود در هر یک از این فروشگاه‌های آنلاین، پرداخت آنلاین انجام داده و از طریق پست یا پیک کالا را در شهر خود دریافت می‌کنند. در ادامه به چند فروشگاه صنایع دستی ایران که هنرهای سنتی ارائه می‌دهند به شما معرفی می‌کنیم.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی پارس نگار-کافه کادو

کافه کادو توسط یک استارت‌اپ راه اندازی شده است که در زمینه فروش صنایع دستی فعالیت می‌کند. در واقع، کافه کادو سازندگان صنایع دستی ایران و صنعتگران را به خریداران متصل می‌کند. این استارت‌آپ انواع سازنده هنرهای دستی را معرفی کرده است که آنها را از طریق وب‌سایت به خریداران بالقوه متصل می‌کند.

کالاها شامل پوشاک، ظروف، وسایل تزئینی، گل مصنوعی، ساعت، میز و قفسه و لوازم جانبی مانند کیف پول، جواهرات است. حتی در یک دسته‌بندی سوغات و خوراکی پیشنهاد می‌کند.

فروشگاه اینترنتی فروش صنایع دستی رابین

رابین استارت‌آپ فروش صنایع دستی ایران می‌باشد و در دسته‌بندی‌های زیورآلات، پوشاک، پذیرایی و آشپزخانه، و چیدمان منزل آثار هنری را برای خریداران ارائه می‌کند. همچنین، خریداران می‌توانند برند مورد نظر خود را انتخاب کنند و نسبت به مشاهده و سفارش خود اقدام کنند.

فروشگاه اینترنتی پرنون

پرنون فروشگاه ویژه‌ آثار هنری چوبی و فلزی است. همچنین، این فروشگاه در زمینه فروش صنایع دستی قلمکاری شهر اصفهان فعالیت می‌کند. و محصولات قلاب‌بافی و زیورآلات در بین هنرهای دستی این فروشگاه موجود است. علاوه‌بر این، بازدیدکنندگان می‌توانند با تاریخچه بهترین صنایع دستی هر شهر مانند هنر پته‌دوزی روی پارچه ابریشمی آشنا شوند.

همانطور که ملاحظه نمودید همه چیز در مورد نشان دادن اینکه چه کسی هستید، چه کاری انجام می‌دهید. هر از چند گاهی امتحان کنید پر فروش‌ترین و بهترین صنایع دستی شما کدامند و چه ایده‌های جدیدی در طراحی آثار هنری می‌توانید برای جذب خریداران داشته باشید. چالش این مسیر ترغیب خریدارن است. جهت اطمینان از تولید و فروش محصولات روش پیش‌فروش محصول را امتحان کنید. نیک‌استارتر این فرصت را به تمامی کسب و کارها ارائه می‌دهد. درمورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

نیک استارتر خانه‌ پیش فروش محصولات شما است. شما می‌توانید ایده کسب و کار خود را به نمایش بگذارید و وضعیت نمونه محصول اولیه خود را از زوایای متفاوت مانند قیمت‌گذاری یا استقبال مخاطبین بررسی کنید.

پیش فروش صنایع دستی

با یک حساب و کتاب درست می‌توانید هر ایده‌ای که در ذهن داشته باشید را به عنوان کسب و کار یا محصول خود در نظر بگیرید. اما ممکن است برای راه‌اندازی آن به سرمایه نیاز داشته باشید یا از نیاز بازار مطمئن شوید. از آن‌جایی که جذب سرمایه شما را با محدودیت‌هایی مانند درصد پایین ریسک‌پذیری و انعطاف‌پذیری روبرو می‌کند، پیش فروش ایده بهتری است.

در واقع، وقتی شما صنایع دستی خود را پیش فروش می‌کنید، ممکن است نمونه اولیه آن را طراحی کرده باشید یا در حال تولید آن باشید. در این شرایط، مشتریان را بیشتر می‌شناسید و از میزان فروش صنایع دستی خود مطمئن خواهید شد.

نیک استارتر خانه‌ پیش فروش محصولات شما است و به راحتی می‌توانید ایده کسب و کار خود را به نمایش بگذارید و وضعیت نمونه محصول اولیه خود را از زوایای متفاوت مانند قیمت‌گذاری یا استقبال مخاطبین بررسی کنید. شما می‌توانید در قسمت پروژه‌ها، تمام محصولاتی که پیش فروش شده‌اند را مشاهده کنید و از بین آن‌ها به کمپین‌های هنری نیز توجه کنید.

هر موقع تصمیم گرفتید با کمترین هزینه آثار هنری خود را پیش فروش کنید، 9 قدم تا را‌ه‌اندازی پیش فروش موفق را مطالعه کنید و پس از مشاهده‌ی راهنمای تصویری ایجاد پروژه، به قسمت ایجاد پروژه جدید مراجعه کنید.

پیش فروش صنایع دستی

کلام آخر

راه‌اندازی کسب و کار در منزل امروزه بیشتر و بیشتر محبوب شده است و هنرمندان ایرانی می‌توانند با ساخت و فروش صنایع دستی خود از منزل درآمدزایی کنند. همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم روش‌هایی برای فروش اینترنتی محصولات و آثار هنری وجود دارند و برای اطمینان از آینده‌ بازار ایده‌های هنری خود می‌توانید روش پیش فروش کالا را دنبال کنید. امیدواریم زیبایی صنایع دستی ایران را در جای جای دنیا بیشتر ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *