فراخوان نیک استارتر برای جذب سرمایه استارت آپ ها

اگر کارآفرین هستید یا مدیریت یک کسب‌وکار نوپا را به عهده دارید، می‌توانید پیش از طی فرآیند تولید کالا یا تهیه زیرساخت‌های ارائه‌دهنده سرویس، بودجه مورد نیاز خود را از طریق پیش‌فروش تامین کنید.
استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارهای نوپا، تولیدکنندگان محصول و ارائه‌دهندگان سرویس می‌توانند محصول خود را در قالب کالاهای فیزیکی و سرویس‌های حضوری و غیرحضوری در سامانه نیک‌استارتر پیش‌فروش کنند.

پیش‌فروش محصول می‌تواند برای کسب‌وکارهایی مناسب باشد که محصول جدیدی برای ارائه به بازار دارند یا در مرحله طراحی محصول هستند و هنوز کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نکرده‌اند.

پیش‌فروش از جمله راه‌های جایگزین جذب سرمایه است و ریسک‌های جذب سرمایه از سرمایه‌گذار را ندارد. اینجا نوشته‌ایم چرا بهتر است در ابتدای شروع کسب‌وکار به جای قرارداد با سرمایه‌گذار از پیش‌فروش استفاده کنید.

پیش‌فروش فرآیند آشنایی برای همه دارد. دارایی‌هایی مانند ملک، مغازه یا ماشین معمولا با قیمت پایین‌تر پیش‌فروش می‌شوند. کالاها یا سرویس‌های معمولی نیز می‌توانند به همان صورت پیش‌فروش شوند. 

در حالت پیش‌فروش، نمونه محصول در قالب کمپین‌های کوتاه مدتِ پیش‌فروش، به‌ جای محصول نهایی داخل وب‌سایت قرار می‌گیرد و به بازار عرضه می‌شود. کاربران سایت و خریداران کمپین، بعد از بررسی نمونه محصول، آن را با هزینه کمتر پیش‌خرید می‌کنند. بعد از پایان کمپین، در صورتی که با پیش‌خریدها، سرمایه مورد نیاز تامین شده بود، می‌توان تولید و تهیه محصول را شروع کرد. دوره تولید هم که به پایان رسید، کالا یا سرویس تهیه شده به دست مشتریان می‌رسد.

برای دیدن راهنمای تصویری ایجاد پروژه و راه‌های بهتر مدیریت کمپین و شناسایی مشتریان در این دوران پیش‌فروش، می‌توانید سری به بلاگ آموزشی ما در نیک‌استارتر بزنید.

محصول کسب‌وکار شما می‌تواند هر چیزی باشد. در واقع چیزی نیست که نشود آن را پیش‌فروش کرد. می‌توانید نوشیدنی‌های کافی‌شاپ خود را برای پیش‌فروش بگذارید یا ویدیوهای آنلاین خود را معرفی کنید یا گجت‌های تخصصی خود را در معرض دید بگذارید. در هر صورت فرآیند پیش‌فروش برای کسب‌وکار شما جواب می‌دهد.

در کسب‌وکارهایی که کالای فیزیکی دارند، مسئله مشخص‌تر است. مشتریان هزینه کمتری بابت کالای تولید نشده می‌دهند و استارت‌آپ با بودجه حاصل از آن کالا را تولید می‌کند. در زمینه کسب‌وکارهای سرویس محور ماجرا کمی فرق می‌کند. باید اول محصولی که می‌فروشید را مشخص کنید. بعد باید تصمیم بگیرید این محصول چطور به مشتریان ارائه می‌شود. آنلاین یا حضوری؟ و در هر دو صورت باید برنامه مشخصی برای تهیه امکانات مورد نیاز برای ارائه سرویس داشته باشید.

برای موفقیت در فرآیند پیش فروش محصول اقدامات زیادی هست که می‌توان انجام داد. در این دوره، داشتن استراتژی‌های شناسایی مشتری، آماده‌سازی اقدامات مربوط به تولید محصول، برنامه‌ریزی برای تبلیغات و مواردی شبیه به این، به اندازه داشتن نمونه محصول اولیه ضروری و حیاتی است.

اگر سوالی دارید، با نیک‌استارتر تماس بگیرید. همیشه پاسخگوی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *