راهنمای طراحی محصول متناسب با بودجه کسب و کار

چطور می‌توانیم با توجه به سرمایه اندک کسب و کار، دست به طراحی محصول و ساخت آن بزنیم؟

اگر می‌خواهید در راه‌اندازی کسب و کار خود موفق شوید، لازم است در روزهای اول، هنرِ درست خرج کردن داشته باشید. درست خرج کردن به آن معناست که از صرف هزینه‌های غیرضروری یا تکراری اجتناب کنید. برای این کار کافی است بتوانید سرمایه خود را مدیریت کنید و به گونه‌ای فرآیند طراحی محصول را انجام دهید که نیاز مشتری را به بهترین شکل پاسخ دهد.

درصورتی که از عهده این کار برآیید، خیلی زود جریان نقدینگی در کسب و کار شما شناور می‌شود و سرمایه‌گذاران هم مشتاق سرمایه‌گذاری در محصول شما می‌شوند. بعد از آن اجازه دارید کمی دست‌ودل‌بازتر شوید.

در این مطلب مواردی را با هم مرور می‌کنیم که ما کمک می‌کند در انتخاب ایده راه‌اندازی کسب و کار آیندمان، هوشمندانه‌تر تصمیم‌گیری کنیم. ضمن اینکه با صرف هزینه کمتر نسبت به رقبا، محصولی پرفروش‌تر تولید کنیم.

چرا باید هنر درست خرج کردن داشته باشیم؟

اگر تاکنون تجربه شروع یک کسب و کار را داشته‌اید، حتما می‌دانید که برای شروع باید حداقل به اندازه طراحی محصول و تولید نمونه اولیه پول داشته باشید. بعد از تولید نمونه اولیه است که می‌توانید به سراغ سرمایه‌گذار بروید یا محصولتان را پیش‌فروش کنید.

در این مرحله باید از جیبتان خرج کنید و نقدینگی شما منفی می‌شود.

حتی ممکن است مجبور شوید وام بگیرید تا قدم‌های اولیه را بردارید. کسب و کار شما اگر بتواند در این مرحله درست خرج کردن را تمرین کند، در آینده هم هزینه‌های اضافی نخواهد داشت. صرف هزینه کمتر نیز به معنای دریافت سود بیشتر است. البته جای نگرانی نیست. مدیریت سرمایه در هنگام تولید و توسعه محصول، کار چندان سختی نیست. فقط کافی است نکاتی ساده را که در ادامه به آنها اشاره شده، رعایت کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر درباره رطراحی محصول و مدیریت بودجه می‌توانید به مطلب کسب و کار اینترنتی با سرمایه اولیه کم مراجعه کنید.

در طراحی محصول خود را جای مشتریان بگذارید

در زمان طراحی محصول، خودتان را جای مشتری بگذارید. با آنها صحبت کنید. نمونه اولیه را به آنها نشان دهید. و حتی از آنها در ساخت نمونه کمک بگیرید. مشتریانی هستند که دوست دارند شما را در مسیر خلق محصول همراهی کنند. به طور مثال لاک غلط‌گیر، پیشنهاد منشی یک شرکت به شرکت پی‌اندجی بوده است! این کار از چند جهت برای شما مفید است:

  • می‌توانید از هزینه‌های اضافی ناشی از دوباره‌کاری در طراحی نمونه اولیه اجتناب کنید.
  • محصولی را می‌سازید که نیازهای بیشتری از مشتری را پوشش می‌دهد.
  • هزینه بازاریابی محصول شما، نسبت به رقبا کمتر است.
  • دوره بازگشت سرمایه را کوتاه کنید و زودتر به سود می‌رسید.
طراحی محصول

طراحی محصول باکیفیت

از همان لحظه‌ای که ایده محصول جدید به ذهنتان می‌رسد، سعی کنید یک محصول باکیفیت را تجسم کنید. در طراحی محصول، کیفیت معمولا اولین عاملی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کیفیت دارای دو مفهوم مکمل است:

اول، کیفیت یعنی وجود ویژگی‌هایی در محصول که نیازهای مشتری را پاسخ دهد. هدف، کیفیت بالاتر، ایجاد رضایت بیشتر در مشتری و انتظار درآمد بیشتر است. البته باید پذیرفت که ایجاد ویژگی‌های بهتر کیفی، مستلزم سرمایه‌گذاری و افزایش هزینه است. لذا از این زاویه، کیفیت بالاتر، هزینه‌بردار، اما برای درآمد بیشتر است. در این جا کیفیت با درآمد مربوط است.

دوم، کیفیت یعنی طراحی محصول بدون عیب و ایراد. عیب و خطا موجب ضایعات، تعمیرات، دوباره‌کاری، محصول مرجوع، نارضایتی مشتری، شکایت، جریمه و از دست دادن مشتری می‌شود و همه اینها هزینه‌آور هستند. بدین ترتیب، کیفیت بالاتر حاوی عیب و ایراد کمتر و در نتیجه هزینه کمتر است. در اینجا نیز کیفیت با هزینه مربوط است.

سوم، کیفیت یعنی مشتری دوست داشته باشد محصول شما را بخرد و آن را به دیگران معرفی کنید. در این گام باید زیبایی ظاهری و امکانات کاربردی محصول را در کنار هم در نظر بگیرید. بسیاری از ما، صرفا به ویژگی‌های کاربردی محصول توجه می‌کنیم و از ظاهر محصول غافل می‌شویم در صورتیکه تجربه مشتری از محصول، خیلی به آن بستگی دارد.

جالب است بدانید یکی از هزینه‌های مهم طراحی محصول خودروهای فراری مربوط به دستگیره‌های در است. چرا که از دید سازندگان فراری، دستگیره در خودرو، اولین جایی است که مشتری در هنگام استفاده از خودرو، با آن تماس فیزیکی دارد.

اگر بخواهیم مطالب بالا را در یک جمله خلاصه کنیم، باید گفت کیفیت با نیاز مشتری شروع می‌شود و با رضایت او پایان می‌یابد.

مطلب بالا به ما کمک می‌کند فراموش نکنیم که کیفیت، اگر چه یک عامل هزینه‌زا در طراحی محصول و تولید آن است، اما در نهایت یک عامل درآمدزا نیز هست. به کمک طراحی محصول باکیفیت، می‌توانیم هزینه‌های ناخواسته مختلف را مدیریت کنیم.

طراحی محصول باکیفیت

به طور مثال، اگر بخواهیم چند محصول باکیفیت را نام ببرید، احتمالا از برندهای ژاپنی و امریکایی نام می‌برید. هزینه خریداری این محصولات به مراتب نسبت به رقبای چینی بیشتر است. اما از آنجا که خیالمان از کیفیتشان راحت است، آنها را ترجیح می‌دهیم. چرا که هیچکس دوست ندارد وقت خود را در تعمیرگاه تلف کند!

بگذارید رقبا محصول شما تبلیغ کنند

چرخه عمر هر محصول شامل پنج مرحله معرفی، رشد، بلوغ، زوال و توسعه محصول است. هرچه در طول این چرخه حرکت کنیم، هزینه بازاریابی از یک سو و سود حاصل از فروش ما نیز از سوی دیگر کم می‌شود. دلیل این امر آن است که در ابتدای معرفی یک محصول، از آنجا که آن محصول برای مشتریان کاملا ناشناخته است، نیاز به معرفی وسیع محصول دارید. از سوی دیگر، از آنجا که رقبا پا به میدان مسابقه با شما نگذاشته‌اند، می‌توانید حاشیه سود خوبی نیز از آن خود کنید.

اگر در ابتدای راه پرپیچ و خم راه‌اندازی کسب و کار خود هستید، به نظر می‌رسد که جیبتان برای صرف هزینه‌های اضافی چندان پر نیست. پس محصولی را انتخاب کنید که رقبایتان آنها را به بازار معرفی کرده‌اند و در مرحله رشد سریع فروش قرار دارد.

تولید محصول

در این مرحله سود ناشی از فروش محصول هنوز برای کسب و کارهای کوچک جذاب است. اما هزینه‌های معرفی محصول شما نیز نسبت به مرحله اول چرخه عمر محصول، به گونه‌ای نیست که کمرتان زیر بار آنها خم شود. به طور مثال، تجهیزات خانه هوشمند در این دسته‌بندی قرار دارند. شرکت‌های پیشگام در این عرصه زحمت معرفی این تجهیزات را کشیده‌اند.

شما می‌توانید با کمی خلاقیت و یافتن یک ویژگی منحصر به فرد، نیاز مشتری را از بین هزاران ایده‌ای که به هوشمند شدن خانه ما کمک می‌کند، هدف قرار دهید. و به طراحی محصول مناسبی می‌رسید که احتمال فروش و سود خوبی داشته باشد.

پس از طراحی محصول از مدل‌های جدید جذب سرمایه برای فروش استفاده کنید

تا اینجای کار در مورد هنر درست خرج کردن سرمایه اندکی که برای شروع کسب و کار درنظر گرفته بودید صحبت کردیم. اما فراموش نکنید که در بسیاری از موارد، جیب ما، برای خرج کردن چندان بزرگ نیست! اینجاست که معمولا سراغ سرمایه‌گذار می‌رویم.

جذب سرمایه از راه فروش سهام یکی از روش‌های سنتی و خوب رها شدن از شر بی‌پولی‌های ابتدای راه است. اما داشتن یک شریک تجاری که در طراحی محصول شما سرمایه‌‌گذاری کرده است، علیرغم اینکه مشکلات مالی شما را حل می‌کند، مسئولیت‌های زیادی را روی دوش شما می‌اندازد. به طور مثال، مدام استرس رسیدن به نقطه سودآوری را خواهید داشت و این عامل، موجب عدم تمرکز شما روی بهبود مستمر محصول خواهد شد. اما به یاد داشته باشید که جذب سرمایه تنها راه نیست. اگر موارد بالا را در طراحی محصول خود رعایت کرده‌اید، به نظر می‌رسد که محصولی باکیفیت ساخته‌اید که با نیاز مشتری سازگار است.

شما می‌توانید با همان نمونه اولیه، محصول خود را پیش‌فروش کنید و هزینه ادامه راه کسب و کار خود را فراهیم کنید.

البته توجه داشته باشید که نمونه اولیه محصول شما باید علاوه بر اینکه نیاز مشتری را مرتفع می‌کند، زیبایی ظاهری نیز داشته باشد. اگر در هنگام پیش‌فروش محصول، با مشتریان خود ارتباط بگیرید، می‌توانید برای بهبود محصول نیز از آنها کمک بگیرید. در این روش، برخلاف مدل جذب سرمایه، لازم نیست که بعد از طراحی محصول و ساخت آن، تازه به دنبال روش‌های بازاریابی و فروش باشید بلکه تمام مراحل به طور همزمان با هم انجام می‌شود.

فراموش نکنید که در بین مشتریان شما، افرادی هستند که پیشنهادات خوبی برای شما دارند. سعی کنید آنها را با ابزارهای تشویقی مثل ذکر نام آنها به عنوان حامی محصول، به نظر دادن درباره محصولتان مجاب کنید. این کمک می‌کند که شما، در آینده محصولی بهتر تولید کنید که همان افراد خود مشتری محصول بعدی شما نیز خواهند بود.

جذب سرمایه بعد از طراحی محصول

البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که در پیش‌فروش، جلب اعتماد مشتری به مراتب سخت‌تر از فروش یک محصول شناخته شده است. اما همواره مشتریانی هستند که ترجیح می‌دهند اولین نفرهایی باشند که محصولات جدید را تجربه می‌کنند. آنها معمولا پلتفرم‌های پیش‌فروش محصولات جدید را چک می‌کنند تا از غافله عقب نمانند. اگر محصولی که ساخته‌اید برای آنها جذاب باشد، می‌توانید فروش خود را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *