راهنمای تصویری ایجاد پروژه

فرآیند ایجاد پروژه در نیک‌استارتر ساده است. این فرآیند، از ثبت پروژه تا تولید و تحویل محصول و خدمت‌رسانی کاملا آنلاین انجام می‌شود.
در هر قدم از مراحل ثبت پروژه، اطلاعات مورد نیاز به صورت مجزا مشخص شده است. گاهی نیز کنار برخی بخش‌ها، برای شفافیت بیشتر، توضیح خلاصه‌ای ارائه شده است.

در این راهنمای تصویری به صورت مفصل هر قدم از فرآیند آنلاین ثبت پروژه را تا زمان تایید یا رد آن توضیح داده‌ایم. همچنین، همکاران ما در نیک‌استارتر در هر مرحله از ثبت نام و مدیریت پروژه شما را همراهی خواهند کرد. درصورت بروز هرگونه مشکل در روند ثبت نام می‌توانید از طریق ایمیل با نیک‌استارتر در ارتباط باشید.

ثبت نام پروژه در نیک‌استارتر به صورت خلاصه ۷ مرحله دارد:

  • اطلاعات پایه
  • گالری
  • قیمت‌گذاری
  • مشخصات فنی
  • مستندات
  • قرارداد
  • تایید نهایی

لزومی ندارد برای تکمیل هر مرحله، ابتدا اطلاعات مرحله قبل به صورت کامل وارد شده باشد. به عنوان مثال، شما می‌توانید ابتدا اطلاعات مورد نیاز بخش قرارداد و مستندات را وارد کنید و بعدا، سراغ بخش گالری بروید.

همچنین اصراری نیست اطلاعات حتما یک باره وارد شود. اگر محتوای مورد نیاز بخش مشخصات فنی را هنوز در اختیار ندارید، هرآنچه که از پیش در سایت وارد کرده‌اید، در حساب کاربری شما ذخیره می‌ماند و هر زمان بخواهید می‌توانید آن را کامل کنید.

در نظر داشته باشید برای تکمیل ثبت نام و تایید نهایی آن، لازم است تمام اطلاعات پروژه به صورت کامل وارد شده باشد.

قدم اول: پروژه جدید

اولین قدم برای ایجاد پروژه در نیک‌استارتر، ساخت یک حساب کاربری در نیک‌استارتر است.
اگر پیش از این در نیک‌استارتر حساب کاربری داشتید و با آن محصول یا خدمتی پیش‌خرید کرده‌اید، نیازی به حساب کاربری جدید نیست.
از سربرگ سایت نیک‌استارتر، گزینه «ایجاد پروژه جدید» را انتخاب کنید.
در صفحه جدیدی که باز می‌شود، لازم است اطلاعات اصلی و ابتدایی پروژه را وارد کنید.

نام: نام پروژه، می‌تواند نام محصول یا نام کسب‌وکار شما باشد. همچنین می‌توانید برای کمپین پیش‌فروش خود یک نام اختصاصی جدید طراحی کنید.
دسته‌بندی: نیک‌استارتر دسته‌بندی‌های محتوایی متفاوتی دارد. با انتخاب دسته‌بندی، مشخص می‌کنید پروژه شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند. اگر فعالیت شما ترکیبی از دو دسته‌بندی بود یا با هیچ‌کدام از دسته‌بندی‌های نیک‌استارتر همخوانی نداشت، گزینه سایر را انتخاب کنید.
توضیح کوتاه: اگر بخواهید در کمتر از ۱۵۰ کاراکتر، کمپین پیش‌فروش خود را برای مشتریان بالقوه توضیح دهید، چه می‌گویید؟ در صورتی که با انتشار کمپین شما در سایت موافقت شد، هرآنچه در این بخش می‌نویسید، در سایت نمایش داده می‌شود. این متن نخستین توضیحی است که کاربران نیک‌استارتر را با پروژه شما آشنا می‌کند. بنابراین در نگارش آن نهایت دقت را داشته باشید. این متن را تا پیش از انتشار پروژه می‌توانید تغییر دهید.
قوانین ایجاد پروژه: برای رفتن به مرحله بعدی و ورود به پنل ثبت نام در نیک‌استارتر، ابتدا باید قوانین ایجاد پروژه را مطالعه کنید. اگر محتوای پروژه شما مطابق قوانین نیک‌استارتر نباشد، با انتشار کمپین در سایت موافقت نخواهد شد. بنابراین متن قوانین را با دقت بخوانید.

مرحله دوم: اطلاعات پایه

بعد از قبول قوانین و شرایط نیک‌استارتر، می‌توانید وارد مرحله پنل ایجاد پروژه نیک‌استارتر شوید. در این مرحله اطلاعاتی مانند نام پروژه، دسته‌بندی و توضیحی که پیش از این وارد کرده‌اید، قابل مشاهده است. تا پیش از ارسال کمپین برای بررسی، هر زمان که بخواهید می‌توانید این اطلاعات را تغییر دهید.

پس از نام، دسته‌بندی و توضیح کوتاه، اطلاعات دیگری مورد نیاز است:
مبلغ هدف: برای تولید محصولات یا فراهم کردن زیرساخت مناسب برای ارائه سرویس به چه میزان بودجه نیاز دارید؟ مبلغ هدف، پاسخ شما به این سوال است. هرچند برای پاسخ دادن به این سوال روش‌های تخصصی بسیار زیادی وجود دارد و کسب‌وکارهایی که به تازگی در یک عرصه کاری وارد شده‌اند در تخمین بودجه با مشکل مواجه می‌شوند؛ اما می‌توانید با در نظر گرفتن هزینه‌های تولید و ارسال کالا یا راه‌اندازی کسب‌وکار به برآورد حدودی مبلغ هدف برسید.

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که اگر در پایان مدت زمان کمپین نتوانید مبلغ هدف مورد نیاز را جمع‌آوری کنید، کمپین شما با شکست مواجه می‌شود و پرداختی‌های خریداران، به حساب آنها بازگردانده می‌شود. بنابراین مبلغ هدف را واقع‌بینانه بنویسید. این مبلغ باید رقمی باشد که شما اطمینان دارید در طول مدت زمان پروژه، با پیش‌خرید محصول به دست می‌آورید.

مدت زمان کمپین: مدت زمان پیش‌فروش محصول شما محدود است. در این بخش تعداد روزهایی را وارد کنید که نیاز دارید کمپین ادامه پیدا کند. حداقل مدت زمانی که یک کمپین می‌تواند روی سایت قرار بگیرد، ۴۵ و حداکثر ۱۰۵ روز است.
این زمان در واقع فرصت شما برای پیش‌فروش محصول و سرویس است. در این دوره باید مشتریان بالقوه خود را شناسایی و جذب کنید. مرحله تولید و آماده‌سازی کسب‌وکار پس از موفقیت کمپین شروع می‌شود. بنابراین دوره تولید انبوه محصولات یا فراهم کردن زیرساخت کسب‌وکار خود را در این دوره زمانی در نظر نگیرید.

پایان فرآیند تولید: تخمین می‌زنید چه میزان زمان لازم است که بتوانید محصول خود را که تا پیش از این تنها یک نمونه اولیه از آن موجود بود، به مرحله تولید برسانید؟ در این بخش هر زمان که فکر می‌کنید برای آماده‌سازی محصول شما زمان می‌گیرد، وارد کنید.
پایان فرآیند تحویل: بعد از تولید محصولات، حالا زمان تحویل آنها به خریداران است. در این قسمت باید زمانی که پس از تولید نیاز دارید محصولات را برای کاربران نیک‌استارتر ارسال کنید، بنویسید.
این ارقام و به صورت دقیق روی سایت قرار نمی‌گیرند، چرا که امکان درج دقیق زمان ارسال محصولات برای اغلب پروژه‌ها وجود ندارد. اما مهم‌ترین نکته در فرآیند پیش‌فروش محصول، رعایت خوش‌قولی در ارائه محصولات و خدماتی است که مشتریان ماه‌ها پیش هزینه آن را پرداخت کرده‌اند. بنابراین این تاریخ را با نگاهی واقع‌بینانه درج کنید.
تصویر شاخص پروژه: تصویری را که قرار است بنر اصلی پروژه شما باشد، در این قسمت بارگذاری کنید. این تصویر می‌تواند عکس یا طرحی از محصول یا به صورت کلی فرآیند پروژه شما باشد. از هر تصویری که فکر می‌کنید می‌تواند به جذب کاربران در پیش‌خرید محصول یا سرویس شما کمک کند، استفاده کنید.

مرحله سوم: گالری

کمپین شما برای جذب مشتریان به تصاویر و ویدیوهای تبلیغاتی نیاز دارد. با وجودی که محصول نهایی شما هنوز به مرحله تولید نرسیده است، اما می‌توانید با استفاده از طرح‌های گرافیکی و عکس‌های مناسب از نمونه اولیه آنچه که تولید کرده‌اید، خریداران را به پیش‌خرید محصول کسب‌وکار خود ترغیب کنید. در نظر داشته باشید تاثیر عکس‌های زیبا‌ از محصولات و فضای سرویس‌دهی بسیار بیشتر از طرح‌های گرافیکی است.

تصاویر پروژه: هر تعداد تصویر که بخواهید می‌توانید در این بخش بارگذاری کنید. فرمت‌های فایل‌های مورد قبول در توضیحات کنار یکی از عکس‌ها و طرح‌های این بخش پس از انتشار پروژه، روی سایت نیک‌استارتر قرار می‌گیرند، بنابراین از کیفیت بالای آنها مطمئن باشید. به خاطر بسپارید که مشتریان جدا از کارکرد محصولات و ایده پروژه، به نحوه ارائه شما و فضای تبلیغای محصول نیز توجه ویژه‌ای دارند.
ویدیو پروژه: کمپین شما به یک ویدیوی تبلیغاتی نیاز دارد. اغلب کاربران بدون مطالعه محتوای پروژه شما، به تماشای ویدیو بسنده می‌کنند. بنابراین هرآنچه خریداران لازم است برای پیش‌خرید محصولات و سرویس‌های کسب‌وکار بدانند را در ویدیوی خود بگنجانید.
زمان ویدیو محدودیتی ندارد اما بهتر است بین ۱ تا ۳ دقیقه باشد. کمتر از این زمان خریدار اطلاعات کافی درباره کمپین به دست نمی‌آورد و بیشتر از آن هم امکان دارد از حوصله او خارج باشد. هنگام بارگذاری ویدیو به فرمت‌های مورد قبول توجه داشته باشید.

مرحله چهارم: قیمت‌گذاری

قیمت‌گذاری مهم‌ترین بخش ایجاد پروژه شما است. اگر کاربرانی که از صفحه کمپین شما در نیک‌استارتر بازدید می‌کنند، به پیش‌خرید محصولات و سرویس‌های شما ترغیب شوند، در مرحله بعدی باید آن را پیش‌خرید کنند.

قیمت محصولات در مرحله پیش‌فروش معمولا کمتر از قیمت نهایی محصول است. کالای شما هنوز به مرحله تولید و تهیه نرسیده و قیمت پایین‌تر در قالب تخفیف می‌تواند انگیزه مناسب برای پیش‌خرید را در مشتریان ایجاد کند. تجربه‌های قبلی به ما ثابت کرده بهتر است، مبلغی که برای قیمت محصول در نظر می‌گیرد نه به اندازه‌ای پایین باشد که با مجموع آن نتوانید محصول مورد نظر خود را تولید کنید، و نه به قدری بالا باشد که انگیزه لازم در مشتریان را برای پیش‌خرید ایجاد نکند.

در صفحه قیمت‌گذاری، ابتدا قیمت اصلی محصول خود را وارد کنید. این رقم، قیمت نهایی محصول شما را نمایش می‌دهد.

امکان دارد به علت نوسانات بازار، تغییر شرایط تولید، قانونگذاری در حوزه‌های مالی و تجاری و یا عوامل غیرقابل پیش‌بینی دیگر، قیمت نهایی محصول شما در انتهای کمپین تغییر کند.

در طراحی قیمت نهایی، این موارد را با توجه به شرایط بازار، در نظر بگیرید.  

در بخش بعدی، درصد تخفیف روی محصول را می‌توانید مشحص کنید. هر رقمی که در این بخش وارد می‌کنید، قیمت تخفیف‌خورده محصول در بخش «قیمت فروش» تغییر می‌کند. پنل نیک‌استارتر به صورت خودکار قیمت فروش را برای شما محاسبه می‌کند. در انتخاب این رقم دقت زیادی داشته باشید. امکان تغییر آن پس از شروع کمپین‌، دیگر وجود ندارد.

پس از تصویب قیمت محصول در کمپین پیش فروش، نوبت به انتخاب تحویل فیزیکی آن می‌رسد. کسب‌وکارهایی که محصول آنها فیزیکی است یا بخشی از سرویسی که ارائه می‌دهند یک کالای فیزیکی دارد، لازم است این گزینه را فعال کنند.

تحویل محصولات فیزیکی کمپین‌های پیش‌فروش توسط نیک‌استارتر انجام می‌پذیرد. نیک‌استارتر محصولات تولیدی را از طریق سامانه بادرو به مشتریان و خریداران کمپین تحویل می‌دهد. هزینه ارسال بسته‌ها به عهده خود پروژه است.

در بخش بعدی، محدودیت فروش محصول را تعیین می‌کنید. اگر محدودیتی در پیش‌فروش ندارید، این گزینه را در حالت غیرفعال رها کنید، اما اگر امکان تولید یا عرضه بیشتر از تعداد خاصی محصول را ندارید، گزینه محدودیت را انتخاب کنید.

گاه کسب‌وکارها تنها تعداد خاصی تیراژ از یک محصول را می‌توانند تولید کنند. در کسب‌وکارهای ارائه دهنده سرویس نیز این مسئله رایج است. یک کسب‌وکار اینترنتی که خدمات خود را از طریق وب انجام می‌دهد، نمی‌خواهد یا نمی تواند بیشتر از یک تعداد کاربر در سامانه خود داشته باشد. یا یک کارگاه تولیدی عروسک، بیشتر از یک حجم خاص، امکان تولید در بازه زمانی محدود را ندارد. در این صورت این گزینه برای کمپین شما، کارآمد است. زمانی که تعداد پیش‌فروش محصول به سقف تعیین شده از سمت شما برسد، کمپین به صورت خودکار متوقف می‌شود و دیگر امکان پیش‌خرید وجود نخواهد داشت.

بعد از اینکه گزینه را انتخاب کردید، بخش دیگری فعال می‌شود که در آن می‌توانید سقف مورد نظر خود را تعیین کنید.

در دوره کمپین خود، می‌توانید باز هم روی محصولات تخفیف بزنید. فرض کنید یک هفته بیشتر به پایان کمپین شما نمانده و می‌خواهید با تخفیف بیشتر، توجه مخاطبان بیشتری را به محصول خود جلب کنید. یا مثلا در جشن‌ها و مناسبت‌های مختلف مثل نوروز، یلدا، جمعه سیاه و غیره، قصد دارید همزمان با افزایش خرید عمومی در بازار، بیشتر فروش کنید.

در تمام این شرایط اعمال تخفیف می‌تواند اثر قابل توجهی روی پیش‌فروش محصول داشته باشد. با این حال به خاطر بسپارید که دوره‌های کوتاه مدت تخفیف اثربخشی بیشتری دارند. درست مثل دوره پیش‌فروش شما که مدت زمان محدودی دارد. برای اعمال تخفیف روی محصولات، با تیم نیک‌استارتر در تماس باشید که شرایط اعمال تخفیف بیشتر برای شما را فراهم کنند.

در نیک‌استارتر می‌توانید تنها یک شکل از محصول را به فروش برسانید. فرض کنید یک پروژه، اسباب بازی طراحی خودش را برای پیش‌فروش در سایت گذاشته باشد. این اسباب‌بازی باید یک شکل خاص داشته باشد و هنگام تولید ماهیت آن تغییر پیدا نکند.

اگر محصول شما رنگ، اندازه یا جنس متفاوتی داشت، می‌توانید آن را هنگام ارسال محصولات برای مشتریان دسته‌بندی کنید. در هر صورت به یاد داشته باشید که تغییر ویژگی‌های ظاهری محصول نباید تفاوتی در قیمت آن ایجاد کند.

در کسب‌وکارهایی که خدمت یا سرویس مشخصی عرضه می‌کنند، قیمت می‌تواند در پلت‌فرم‌های مختلف سرویس‌دهی عرضه شود. به عنوان مثال کمپینی که یک مستند را پیش‌فروش می‌کند، می‌تواند محصول پروژه خود را در پلت‌فرم‌های مختلف طراحی کند. کاربران می‌توانند بلیط رایگان اکران مستند را بخرند یا بسته دی‌وی‌دی آن را داشته باشند یا با قیمت کمتر، آن را در استریم‌های آنلاین تماشا کنند.

در نهایت با انتخاب گزینه «بعدی» به مرحله مشخصات فنی راهنمایی می‌شوید.

مرحله پنجم: مشخصات فنی

پس از انتشار کمپین، مشخصات فنی محصول به صورت یک جدول در صفحه پروژه نمایش داده می‌شود. در این بخش با انتخاب گزینه «افزودن آیتم»، به صورت کوتاه و شفاف مشخصات فنی و ظاهری مربوط به محصول خود را بنویسید. اگر کالای فیزیکی تولید می‌کنید، موارد مثل جنس، وزن و ابعاد را فراموش نکنید. در صورتی که محصول شما به صورت سرویس ارائه می‌شود، شرایط خدمت‌رسانی و شکل سرویس‌دهی را شرح دهید.

در نظر داشته باشید که هرچه در شرح مشخصات دقیق باشید و محصول را شفاف توضیح دهید، اعتماد مشتریان بالقوه را بیشتر به دست می‌آورید.

زمانی که کاربران به تصور واضحی از محصول به دست بیاورند، راحت‌تر تصمیم می‌گیرند این محصول تا چه اندازه برای آنها مناسب است. در عین اینکه مشخصات می‌تواند انتظارات آنها را به واقعیت نزدیک کند. این اطلاعات از تصورات غیرواقعی خریداران درباره محصول پیشگیری می‌کند و در رضایت آنها پس از دریافت محصول موثر است.

مرحله ششم: مستندات

در این بخش لازم است اطلاعات هویتی مسئول پروژه بارگذاری شود. با وجودی که اغلب کسب‌وکارها بیش از یک نفر هستند و یک تیم کاری را تشکیل می‌دهند، اما در این قسمت باید تنها اطلاعات یک فرد وارد شود. این فرد از دید نیک‌استارتر مسئول پروژه و پاسخگوی مسائل مربوط به آن خواهد بود. همچنین فردی که اطلاعات خود را در این بخش وارد می‌کند، شخصیت حقیقی است که مسئولیت پذیرش قوانین مربوط به پروژه‌ها و قرارداد نیک‌استارتر را نیز به عهده می‌گیرد. امکان تغییر این فرد پس از تایید پروژه وجود ندارد، در غیر این صورت پروژه کنسل خواهد شد.

تصویر کارت ملی: تصویر روی کارت ملی خود را در این قسمت وارد کنید. می‌توانید با کلیک روی «بارگذاری صفحه» فایل عکس را انتخاب کنید یا آن را به روش Drag and Drop در پنل بگذارید.
تصویر شناسنامه: تصویر صفحه نخست شناسنامه خود را در این قسمت بارگذاری کنید. برای اعتبار بیشتر این مستندات آنها را اسکن کنید تا شفافیت مناسبی داشته باشد.
مستندات پروژه: هرآنچه که لازم است مسئول بررسی پروژه‌ها در نیک‌استارتر درباره کمپین و محصولات شما بداند در این بخش وارد می‌شود. حتما در یک فایل word یا PDF‌ درباره نحوه کار با محصول یا شکل سرویس‌دهی کسب‌وکار توضیح دهید و از ویژگی‌های محصول و فرآیند شکل‌گیری کسب‌وکار بگویید.
اگر تا پیش از این سابقه فروش این محصول را داشته‌اید، در یک گزارش اطلاعات مربوط به تولید و عرضه محصول را بنویسید. همچنین انواع پوسترها، بروشورها و ویدیوهای تبلیغاتی را نیز در این بخش می‌توان بارگذاری کرد. اگر هنوز ویدیوی مربوط به محصول ساخته نشده است، می‌توانید یک ویدیوی ساده از نمونه محصول ساخته شده از کسب‌وکار خود بگیرید و در آن درباره نحوه استفاده یا کارکرد آن بگویید. کسب‌وکارهایی هم که خدمات ارائه می‌کنند، می‌توانند در این ویدیو از زیرساخت به وجود آمده تهیه کنند.

به صورت کلی هدف از ارسال مستندات در این بخش، نمایش نمونه اولیه محصول است. بدون وجود نمونه اولیه امکان تایید پروژه در نیک‌استارتر وجود ندارد. به این علت که اجرایی بودن ایده در مرحله نخست باید احراز شود. بنابراین هرآنچه که فکر می‌کنید برای تایید محصول و کمپین شما مورد نیاز است، در این بخش وارد کنید. محدودیتی در تعداد فایل‌های ارسالی وجود ندارد. فرمت‌های قابل قبول برای ارسال نیز در توضیح روبروی مستندات مشخص شده است.

مرحله هفتم: قرارداد

اگر تمام اطلاعات شخصی را وارد کرده باشید در این بخش متن قرارداد نمایش داده می‌شود. برای تنظیم متن قرارداد از اطلاعات شما استفاده می‌شود، بنابراین از صحت آنها اطمینان پیدا کنید.
بندهای این قرارداد ثابت است و تغییر نمی‌کند. در این قسمت موارد مختلفی از قبیل شرایط کنسل شدن پروژه، انتقال مبلغ هدف جمع‌آوری شده و کارمزد نیک‌استارتر به صورت مشخص توضیح داده شده است. پس از مطالعه دقیق متن قرارداد گزینه پذیرش بندهای قرارداد را انتخاب کنید.

اگر تمام اطلاعات مورد نیاز را کامل کرده باشید، در نهایت گزینه «ارسال برای بررسی انتشار پروژه» برای شما فعال می‌شود. با انتخاب این گزینه محتوای کمپین شما توسط مسئول بررسی پروژه در نیک‌استارتر بررسی می‌شود. این بررسی می‌تواند تا سه روز کاری طول بکشد. پس از گذشت این زمان اعلام می‌شود که با انتشار کمپین در سایت موافقت یا مخالفت شده است. در صورتی درخواست شما رد شود، علت در درخواست از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. همچنین امکان دارد کمپین نیاز به ویرایش داشته باشد که این موارد نیز از طریق ایمیل اعلام می‌شود.

در صورتی که با انتشار کمپین موافقت شده باشد، هر زمان که بخواهید می‌توانید گزینه انتشار کمپین در سایت را انتخاب کنید و پروژه روی سایت قرار می‌گیرد.

پیش از انتشار کمپین اقدام‌های دیگری برای موفقیت در دوران پیش‌فروش محصولات لازم است. در مطالب دیگر اقداماتی را که می‌توانید پس از تایید پروژه و پیش از انتشار آن انجام دهید، بررسی کرده‌ایم. برای مطالعه بیشتر، اینجا را کلیک کنید.

By admin
ورود پروفایل من