نیک استارتر چیست؟

نیک استارتراستارتر
8 تیر 1396

 

نیک استارتر چیست؟

سامانه نیک استارتر (nikstarter.com) یک خیریه نمی باشد، بلکه با توجه به ماموریت نیک استارتر، وظیفه اصلی این سامانه تامین مالی طرح های ارایه شده برای ورود به بازار یا توسعه بازار توسط پرداخت دسته جمعی حامیان این سامانه (کراودفاندینگ) به واسطه پیش خرید آن محصولات و هدایای جذاب می باشد. 

تیم های متخصص و با تجربه نیک استارتر، طرح ها و پروژه های ارایه شده را با دقت فراوان از لحاظ فنی بررسی و با مشاوران مارکتینگ عملیاتی بودن طرح ها را سنجیده و پس از عقد قرارداد حقوقی با آن تیم در وب سایت قرار می دهند.

“نیک استارتر” استارتاپی شکل گرفته از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف که  در سال ۹۵ شروع به فعالیت نمود.

استارتاپ نیک استارتر

 

 

کراودفاندینگ چیست؟

جذب سرمایه جمعی یا Crowdfunding از دو واژه ی crowd به معنای انبوه مردم و funding به معنای تامین سرمایه تشکیل و به منظور جذب سرمایه و حمایت مالی افراد مختلف جامعه از یک پروژه ازطریق پرداخت بخشی از سرمایه ی مورد نیاز برای اجرای آن پروژه می باشد. کراود فاندینگ برای حمایت از هنرمندان، استارتاپ ها و صاحبان ایده وکسب و کارهای نوپا بسایر مناسب می باشد. در یک پروژه ی کراود فاندینگ کارآفرین یا صاحب ایده، ایده ی خود را مطرح و با کمک سامانه های کرادفاندینگ کمپین خود را راه اندازی و افراد و گروه ها از طریق حمایت های مالی خود سرمایه ی مورد نیاز آن پروژه را تامین می کنند.

کمپین کراود فاندینگ شامل سه گروه :

۱- صاحب ایده که شروع کننده ی پروژه است.
۲- افراد یا گروه هایی که ایده را حمایت می کنند.
۳- سامانه (پلتفرم) ای که این دو گروه را برای اجرای پروژه گرد هم جمع می کند.

نیک استارتر ابزاری است برای اینکه بر لبه تکنولوژی بایستید، جدیدترین گجت ها را داشته باشید و خیلی بیشتر از اینها. با حمایت از هر پروژه علاوه بر هدایای کوچک تیم سازنده، مطمئن خواهید بود که جزو اولین دارندگان در آینده نزدیک هستید.

معمولا سرمایه گذاری در کرادفاندینگ به صورت:
۱- سرمایه گذاری پیش خرید: کارآفرینان به منظور کسب هزینه ی راه اندازی کسب و کار خود، محصول خود را با قیمت مناسبتری پیش فروش کرده و بعد از چند ماه آن محصول را برای خریداران ارسال می نمایند.
۲- دونیشن یا کمک بلاعوض: این حالت مربوط به فعالیت های خیریه و یا حمایت بدون سود از یک محصول به منزله کمک و عدم بازگشت مالی برای سرمایه گذار می باشد.
۳- سرمایه گذاری سهامی: در سرمایه گذاری سهامی افراد و گروه ها پس از اهدای سرمایه مشمول دریافت سهم از کسب و کار سرمایه گذاری شونده می شوند.

در سال‌های اخیر کراودفاندینگ در دنیا به عنوان یک روش جذب سرمایه به صورت جدی مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری ایده‌ها از این طریق به مرحله راه‌اندازی رسیده‌اند. تا جایی که در سال ۲۰۱۳ مجموعا ۵٫۱ میلیارد دلار در دنیا از این طریق برای کمپین‌های مختلف جمع‌آوری شد.

شما با نیک استارتر هم کارآفرین خواهید بود و از پروژه های نوپای خلاق ترین ایرانی ها حمایت میکنید هم در ازای فعالیت خود در این فضا اولین خریداران محصولات و کالاهای مورد حمایت خود می شوید.کالاهایی که تا مدت ها می توانید به داشتنشان افتخار کنید.