سامانه جمع سپاری مالی (کراودفاندینگ) نیک استارتر، تاکنون چه کمکی به استارتاپ‌ها کرده‌ است؟

محمد اسماعیل خانیاناسماعیل خانیان
26 بهمن 1396

ما بر این باوریم که حمایت مناسب از ایده‌های جدید باعث رشد خلاقیت شده، و می‌تواند زمینه‌ساز تولید بهترین کالاهای نوآورانه ایرانی در سطح کشور شود.

خوشحالیم که تا‌به‌امروز توانسته‌ایم با انتخاب بهترین ایده‌ها، حامی تولید محصولات متفاوت و کارآمد باشیم و اعتماد شما را جلب کنیم. این کالاهای منحصر‌به‌فرد و خلاقانه، نه‌تنها نیاز مخاطبان را برآورده می‌کنند، بلکه امکانات شگفت‌انگیز و متفاوتی را ارائه می‌دهند که کاربران پیش از این، آنها را تجربه نکرده‌اند.

پروژه‌های موفق زیادی داشتیم که با حمایت و توجه مناسب به محصولی سودمند و محبوب تبدیل شده‌اند. مثل: بازی رومیزی زار، روژمان، دست به رنگ، لوکسین و گجت هوشمند نینیکس. در ادامه، تک‌تک این محصولات را به شما معرفی می‌کنیم.

از نمونه کالاهای نوآورانه‌ که بااستقبال زیادی در سایت ما روبرو شد، «گجت هوشمند نینیکس» بود. بودجه‌ای که تیم نینیکس نیاز داشتند 50 میلیون تومان بود، اما 59 میلیون و 695 هزار تومان از این کمپین حمایت شد!

کار این گجت کنترل علائم حیاتی نوزاد است. نینیکس، مراقب کودک شماست. این مراقب هوشمند، به راحتی به لباس یا پوشک کودک متصل شده و علائم حیاتی و مواردی مانند دمای بدن و الگوی تنفس را به‌صورت لحظه‌ای به تلفن همراه شما ارسال می‌کند تا از سلامت فرزندتان اطمینان داشته ‌باشید. این محصول، در هنگام خواب نیز قابل‌استفاده است و آرامش کودک را برهم نمی‌زند. نینیکس ضامن سلامت کودک و آرامش والدین است. اگر از آن دسته والدین همیشه نگران برای وضعیت سلامت فرزندان خود هستید، این گجت همیار مناسبی برای شما و کودک شماست و از استرس و نگرانی‌تان می‌کاهد.

 

از دیگر فناوری‌های مدرنی که در سایت ما طرفداران بسیار زیادی داشت، «پریز هوشمند روژمان» بود. بودجه‌ای که تیم روژمان نیاز داشتند 35 میلیون تومان بود، و 35 میلیون و80 هزار تومان از این کمپین حمایت شد!

این پریز هوشمند، کنترل از راه دور لوازم برقی، و خاموش و روشن‌ کردن سیستم‌های گرمایشی، روشنایی و آبیاری را به کمک یک اپلیکیشن در تلفن‌همراه شما امکانپذیر می‌کند. اگر زمانی که از منزل دور هستید، ناگهان یادتان آمد که تلویزیون را خاموش نکرده‌اید، می‌توانید با پریز روژمان به راحتی و بدون اتلاف وقت این کار را انجام دهید. از مزایای این پریز، استفاده آسان، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و نگهداری مناسب وسایل برقی و افزایش طول‌عمر آنها است.

 

یک پروژه موفق دیگر در سایت نیک استارتر، «دست‌به‌رنگ» بود. بودجه‌ای که تیم دست‌به‌رنگ نیاز داشتند 20 میلیون تومان بود، اما ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از این کمپین حمایت شد!

اگر هنر را دوست دارید یا خودتان هنرمند هستید، می‌توانید با بوم نقاشی دست‌به‌رنگ، لذت نقاشی را دوچندان کنید. بر روی خانه‌های این بوم، اعدادی مشخص شده است. برای رنگ‌آمیزی بوم، کافیست عدد مشابه هر خانه را میان ظرف‌های رنگ پیدا کنید تا خالق یک اثر هنری خارق‌العاده باشید.

 

پروژه موفق بعدی، بازی رومیزی «زار» بود. بودجه‌ای که تیم زار نیاز داشتند 40 میلیون تومان بود، اما 112 میلیون و 540 هزار تومان از این کمپین حمایت شد!

این بازی، یک بازی داستانی/ایرانی است که براساس شانس و استراتژی فردی هدایت و کنترل می‌شود. یک گروه ماجراجوی جوان به عمارت مخوف و باستانی وارد می‌شوند تا با پدیده‌های ناشناخته و رخدادهای غیرقابل پیش‌بینی رو در رو شوند. آنها باید بنا را از گزند نیروهای شر پاکسازی کنند. راه برگشتی در کار نیست. برای در امان ماندن از طلسم باید از میان اتاق‌ها و دالان‌ها و سرسراهای تاریک پیش‌روی کنند و از مقابل چشم‌های پنهانی که در گوشه‌های ناشناخته نگاهشان می‌کند، رد شوند و به بالاترین اتاق عمارت برسند. این بازی جذاب، پیشنهادی عالی برای افراد ماجراجوست.

 

«لوکسین» هم از دیگر نمونه‌های موفق در سایت ماست که ماموریت هوشمندسازی ساختمان را برعهده دارد. بودجه‌ای که تیم لوکسین نیاز داشتند 35 میلیون تومان بود، اما 40 میلیون و 569 هزار تومان از این کمپین حمایت شد!

این سیستم هوشمند که براساس ویژگی‌های ساختمان‌های ایرانی طراحی شده است، حضور شما را در خانه شبیه‌سازی می‌کند. از طریق آن، کنترل، کارهایی مانند روشن و خاموش کردن چراغ‌های منزل یا کولر و دیگر وسایل، در زمان عدم حضور شما در خانه، همگی با کمک یک بات تلگرامی در موبایل‌تان اتفاق می‌افتد. این تکنولوژی مفید که تاکنون جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است، شما را قادر می‌سازد تا آسایش بیشتری را تجربه کنید.رامش کودآ