نیک استارتر جایی است برای تحقق رویاهای شما.

نیک استارتر چیست؟

 

نیک‌استارتر، استارتاپی است که با حضور دانش‌آموختگانی از معبترترین دانشگاه‌های کشور شکل گرفته است. اعضای این استارتاپ که در طول سالیان گذشته با فعالیت در حوزه استارتاپها تجربه ای درخشان کسب کرده بودند، کوشیدند با راه اندازی سامانه نیک استارتر، با جمع آوری سرمایه از بهترین ایده های شکل گرفته در استارتاپهای کشور حمایت کنند. نیک استارتر رسالت خود را Crowd Funding (سرمایه‌ بخشی) برای ایده هایی می‌داند که جهت گسترش فعالیت خود، نیازمند جذب سرمایه هستند. بنابراین شیوه‌ی فعالیت تیم نیک استارتر صرفا مبتنی بر«سرمایه بخشی» است.

 

Crowd Funding یا سرمایه بخشی:

کراد فاندینگ یا «سرمایه بخشی» یک شیوه جذب سرمایه برای شرکت‌های نوپایی است که ایده‌هایی خلاقه دارند. در این شیوه، صاحبان ایده ها، با معرفی خود و محصول‌شان به جامعه، برای گسترش دامنه فعالیت خود، سرمایه جمع میکنند. شکل جمع آوری سرمایه در این حوزه معمولا دو صورت دارد. مخاطبان و مشتریان می‌توانند با کمک بلاعوض، از ایده ها حمایت کنند. در این شکل سرمایه بخشی، سرمایه بخش هیچ توقعی از صاحبِ ایده ندارد. شکل دوم و مرسوم در سرمایه بخشی، پیش فروش محصولِ خلاقه ای‌ست که توسط تولید کننده‌ی نوپا ارائه شده است. در این شکل سرمایه بخشی، سرمایه بخش، با پیش خرید کردن محصول، ضمن حمایت از تولید کننده داخلی، معمولا محصول تولید شده را به قیمتی بسیار ارزان‌تر از آنچه که در بازار عرضه خواهد شد، تحویل خواهد گرفت. به هر حال نیک استارتر هر دو گونه سرمایه بخشی را در مجموعه فعالیت های خود تعریف کرده است.

سرمایه بخشی به عنوان یکی از راه‌های جذب سرمایه برای ایده‌های نوین تجاری، نخستین بار در آمریکا مطرح شد. اما هم اکنون، این روند بعنوان یکی از راه‌های اصلی جذب سرمایه در دنیا شناخته می‌شود.

 

 

نیک استارتر کجای سرمایه بخشی قرار دارد:

تیم نیک استارتر خود را نه تنها تابع قوانین جمهوی اسلامی ایران می‌داند، که پا را فراتر گذاشته و خود را ملزم به رعایت قوانینِ نانوشته ی اخلاق تجارت نیز می‌داند. (قوانین و مقررات نیک استارتر را اینجا بخوانید) به همین دلیل، با تشکیل سه کارگروه در مجموعه خود، از لحظه ی ورود یک پروژه به سامانه نیک استارتر تا لحظه ی پایان مدتِ حضور در سامانه، از آن‌ها حمایت کرده و حتی بعد از اتمام مدت حضور پروژه در سامانه نیک استارتر از حقوق مصرف‌کنندگان و سرمایه‌بخش‌ها حمایت خواهد کرد.

 

تیم‌های نیک استارتر:

نیک استارتر برای توجه به حقوق مشتریان و مصرف‌کنندگان خود، و همچنین حقوق صاحبان ایده که ایده‌های خود را در نیک استارتر عرضه و برای خود سرمایه جمع می‌کنند، از تیم‌ها و کارشناسان خبره بهره مند می‌شود؛ در همین راستا کارگروه فنی ضمن بررسی دقیق جزئیات ایده ها، بهترین، دقیق‌ترین، کاربردی ترین و بی‌ نقص‌ترین آن‌ها را انتخاب می‌کند. پس از انتخاب ایده توسط تیم فنی، تیم های مارکتینگ و تولید محتوا کار خود را بر روی معرفی بیشتر و بهتر ایده آغاز کرده تا آن را به بهترین شیوه به جامعه معرفی و عرضه کنند و از این رهگذر، حقوقِ کاربران و مراجعان نیک استارتر و همچنین صاحبان ایده مورد توجه تیم نیک استارتر قرار میگیرد.

 

و اما...

نیک استارتر، یک حاشیه امنیت بسیار مطمئن و قوی برای مخاطبان و مراجعان خود نیز دارد؛ این مجموعه، با ارائه ضمانت‌نامه بانکی از "صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون" از پروژه های مورد نظر خود حمایت میکند. با وجود ضمانتنامه بانکی، کاربران سامانه نیک استارتر پس از سرمایه بخشی، می‌توانند از تحویل گرفتن قطعی آن محصول یا پس‌گرفتنِ سرمایه‌ی بخشیده شده یقین حاصل کنند.

 

پرسش‌های متداول

با ثبت نام، شما عضو باشگاه نیک استارتری ها می شوید. بر این اساس میتوانید جزو اولین افرادی باشید که از پروژه های خلاقه و جدیدی که در سایت وارد می شوند، با خبر شوید. همچنین میتوانید از هدایا و امکاناتی که در هر پروژه به همراهان تعلق میگیرد، برخوردار شوید.
تیم نیک استارتر با معرفی پروژه های طرف قرارداد به گروه های تخصصی، صاحبان مشاغل، جامعه هدف هر محصول و افراد، نهادها و سازمان های ذی‌ربط می کوشد با جذب حمایت های مادی و معنوی، از آن ها حمایت کند.
نود روز؛ شامل سی روز آماده سازی تولید محتوا و شصت روز ارائه از طریق سایت نیک استارتر.
نیک استارتر از پروژه هایی حمایت می کند که سقفِ سرمایه ی مورد نیازشان برای ورود اولیه به بازار، مبلغ یکصد میلیون تومان است.
یک نمونه اولیه از محصول، اطلاعات کاربردی محصول، اطلاعات فنی محصول، اطلاعات مربوط به تولیدکنندگان محصول و همچنین راه های دسترسی از جمله شماره تماس و روزمه تیم اجرایی پروژه
هر کدام از صاحبان ایده، می توانند ایده های خود را که نیاز به کسب سرمایه دارند، برای سرمایه بخشی از طریق این صفحه در اختیار نیک استارتر قرار دهند.
نیک استارتر در صورت جمع آوری حدود نیمی از سرمایه مورد نیاز برای هر پروژه، سرمایه جمع آوری شده را به صاحبان پروژه تحویل می دهد. در غیر این صورت، تمام مبلغ جمع آوری شده مستقیم به حساب کاربران بازگردانده می شود.
بر اساس قوانین نیک استارتر در زمان عقد قرارداد با صاحبان پروژه ها، صاحبان هر کدام از پروژه ها، پس از تحویل محصول به مشتری، باید حداقل یک سال محصول خود را گارانتی کنند.
از سوی دیگر، نیک استارتر با همکاری صندوق توسعه تعاون برای پروژه های مورد حمایت خود، ضمانتنامه بانکی فراهم کرده است، تا در صورت به نتیجه نرسیدن پروژه توسط صاحبان و طراحان آن، نیک استارتر راه را برای جبرانِ هزینه‌کردِ کاربرانِ خود باز گذاشته باشد.
نیک استارتر به عنوان یک سامانه سرمایه بخشی، می کوشد بهترین و قابل اعتمادترین تیم ها را در مجموعه خود مورد حمایت قرار دهد. به همین دلیل، تیم فنی نیک استارتر سختگیرانه، پروژه ها را بررسی کرده و پس از بررسی دقیق، آنها را وارد چرخه حمایتی خود میکند.
هر پروژه به طور متوسط به دو هفته زمان برای بررسی توسط تیم های فنی و بازرگانی نیاز دارد.
پس از ارائه محصول تیم هابه نیک استارتر، تیم فنی این مجموعه مورد بررسی و ارزیابی دقیق قرار می گیرند.همچنین تیم بازرگانی ارزیابی وضعیت بازار و نیازسنجی مشتریانِ بالقوه محصولِ تولیدشده، ارزشِ افزوده ی ورود محصول به نیک استارتر را ارزیابی می کنند.
شما هم می توانید هر مبلغی را که دوست دارید، به هر پروژه ای که به آن علاقه مند هستید، کمک کنید. هم اینکه شما می توانید با حمایت و خرید بسته های حمایتی محصولِ نهایی هر پروژه که اطلاعات و جزئیات آن روی سایت نیک استارتر قرار گرفته است، از آن پروژه حمایت کنید
حمایت از پروژه ها، حمایت از تیم های جوان و خلاق است که ایده های نوینِ مبتنی بر تکنولوژی دارند. با حمایت از آنها، به فراگیر شدن تکنولوژی در کشورمان کمک کرده ایم و همچنین به تولید ملی بها داده ایم. به علاوه، با حمایت از پروژه ها، یک محصولِ ارزشمند و باکیفیت
مراجعه کنندگان به سایت نیک استارتر، پس از آشنایی با جزئیات هر پروژه می توانند به مبلغ دلخواه از پروژه ها حمایت کرده یا در صورت نیاز محصولِ نهایی هر کدام از پروژه های در حال اجرا را پیش خرید کنند.
سرمایه بخشی ( Crowd Funding) سرمایه گذاری در یک پروژه عادی و یا ریسک پذیر بوسیله جمع کردن مبالغ کمی از پول از تعداد بسیار زیادی از مردم است. سرمایه بخشی عموما از طریق اینترنت انجام میشود.
نیک استارتر یک سامانه جذب سرمایه برای کسب و کارهای نوپا، از طریقِ سرمایه بخشی است.

تاثیرات نیک‌استارتر

لینک خبری نیک استارتر در خبرگزاری های کشور

بحران اقتصادی، پیشران کارآفرینی با تأمین‌ مالی‌ جمعی: مروری بر پیدایش تأمین‌ مالی‌ جمعی

بحران اقتصادی، پیشران کارآفرینی با تأمین‌ مالی‌ جمعی: مروری بر پیدایش تأمین‌ مالی‌ جمعی

دردی که تأمین ‌مالی ‌جمعی از اقتصاد چین دوا کرد

دردی که تأمین ‌مالی ‌جمعی از اقتصاد چین دوا کرد

1,010,172,346 تومان

حمایت از نیک استارتر تاکنون

1506 نفر

حامی، از پروژه‌های نیک‌استارتر تاکنون

برای موفقیت در کسب‌وکار به سرمایه نیاز دارید نه پول

بهترین راه برای تامین مالی یک کسب‌وکار چیست؟

تیم نیک‌استارتر

تیم نیک استارتر متشکل از بیش از ۱۴ نفر از فرهیختگان در حوزه‌های مختلف می باشد. در زیر لیست کاملی از این افراد را مشاهده می‌نمایید. اعضای تیم نیک‌استار به گونه‌ای شکل گرفته‌اند که هر کدام در زمینه کاری خود دارای تخصص بالا بوده و این موضوع باعث تشکیل یک تیم متخصص و حرفه‌ای شده است.

همکاران نیک‌استارتر