نیک استارتر
تعداد پروژه‌ها: 5
تعداد پروژه‌های حمایت کرده: 40
خوزستان ,اهواز
  • میزان حمایت: -
  • مبلغ حمایت شده: -
    مبلغ مورد نیاز : 40,000,000 تومان
  • تعداد حمایت: -
  • زمان باقی مانده: زمان به پایان رسید
  • کارآفرینی مستقیم: 3 نفر
  • کارآفرینی غیرمستقیم: 17 نفر

آنالیزور طلا

یکی از مهمترین دغدغه‌های صنف طلا و جواهر تشخیص طلا و عیار آن در هنگام خرید طلای نو از تولید کننده، بنکدار، گارگاه‌ دار، طلاساز و طلای دسته دوم یا به اصطلاح شکسته از مشتری است. امروزه به دلیل تنوع بدلیجات مشابه طلا، افزایش شرکتهای تولیدی طلا این صنف بیش از گذشته در معرض ضرر و زیان‌های مالی است. آنالیزر طلا تمام عیار  دستگاهی است که طلاسازان و طلافروشان می‌توانند به راحتی و در مدت زمان بسیار کوتاه  بدون تخریب شیء اصل بودن و عیار طلا را تشخیص دهند و از ضرر و زیان‌های مالی جلوگیری شود.

آنالیزور طلا

حمایت از پروژه به منزله موافقت با قوانین نیک‌استارتر از سوی طرفین می‌باشد.

در قدیم چند شرکت خاص تولید کننده طلا و جواهر بود و تنوع زیادی در مدل‌‌ها مانند امروز نبود. بدلیجات نیز  جای زیادی در صندوق جواهرات نداشت.

با پیشرفت روز افزون علم، صنعت و ابزارآلات صنعتی، این صنعت نیز دچار تغییرات شد.

طلا

امروزه می‌توان اشیاء زینتی در انواع طرح‌ و رنگ و با هر فلزی ساخت که به دلیل قیمت پایین و تنوع زیاد درخواست میان مردم افزایش پیدا کرده، که تهدیدی برای صنف طلا و جواهر است.

آنالیزور طلا

بازار تقلب در این صنف زیاد شده، افراد سودجو طلای عیار پایین را با آبکاری به عنوان طلای عیار بالا در بازار پخش می‌کنند و افراد را متحمل ضررهای زیاد می‌کنند.

راه حل

دستگاه آنالیزر طلا تمام عیار(FGA) جهت عیار سنجی دقیق طلا  و تشخیص نقره، پلاتین و استیل از سایر فلزات بدون تخریب زیور است و باعث جلوگیری از خرید و فروش طلاهای عیار پایین و بدلیجات به جای اصل آنها است.

آنالیزور طلا

مزایای آنالیزور طلا

آنالیزور

مشخصات فنی محصول

  5 ولت مستقیم ولتاژ کاری 
کمتراز 100 میلی آمپر جریان مصرفی
حداکثر 0.5 وات توان مصرفی  
بیشتراز 8000 ساعت طول عمر

طرز استفاده

جهت استفاده از سیستم آنالیزر طلا تمام عیار (FGA) در ابتدا فیش گیره سوسماری را به سیستم متصل کرده، آداپتور 5 ولت همراه با سیستم را به برق زده و فیش آداپتور را به سیستم وصل می‌کنیم.

بعد دکمه Power را از حالت صفر به یک تغییر وضعیت می‌دهیم تا سیستم روشن شود.
آنالیزور طلا

پس از روشن شدن سیستم در وحله اول 5 قطره از محلول پاک کننده را در محل تشخیص دهنده می‌ریزیم پس از حداقل 30 ثانیه (سفید شدن چشمی) محلول را با دستمال کاملا تمیز می‌کنیم.

این عمل را موقع تیره شدن چشمی، یا تقریبا بعد از هر 10 تا 15 مرتبه تست پس از مرتبه اول انجام می‌دهیم. قسمت کوچکی از کالا مورد تست را با سنباده و دستمال کاملا  تمیز می‌کنیم  تا از هرگونه مواد زائد مانند دوده، چربی، چسب، مینا کاری، آبکاری طلا و... کاملا پاک و تمیز شود.

سپس 5 الی 6 قطره از محلول تست (به حدی که محل تشخیص دهنده از محلول تست پر شود) را درون محل تشخیص دهنده می ریزیم. حال شیء را با گیره سوسماری گرفته و با محلول در محل تشخیص تماس می‌دهیم.

این نکته را به خاطر داشته باشید که شیء نباید به چشمی درون محل تشخیص برخورد کند و همچنین تماس کافی را با محلول داشته باشد.

پس از اتصال شیء با محلول تست سیستم شروع به بارگیری (loading) از  0 تا 100% میکند پس از پایان بارگیری (loading) بر روی LCD کلمه Result به منزله صبر کردن تا نمایش نتیجه نهایی نشان داده می شود.

طلا

نحوه خواندن عیار روی LCD

بعد از نشان دادن نتیجه روی LCD ازمحل فلش در خط دوم می توان عیار را تشخیص داد.به مثال های زیر توجه کنید:

شکل 1 و 2 بدلیل در وسط قرار گرفتن فلش در وسط  عیار 17 و در شکل 3 فلش عیار 18 را نشان می دهد. در شکل 4 عیار 22 نشان داده شده است.

کالیبره کردن سیستم

جهت کالیبره کردن دستگاه FGA ابتدا چشمی را با محلول پاک کننده و طلای کالیبره (طلای 18 عیار) را با سنباده و دستمال کاملا تمیز کنیم.

بعد 5 الی 6 قطره از محلول تست را درون محل تشخیص دهنده می ریزیم. سپس طلای کالیبره را با گیره گرفته و دکمه Calibre روی سیستم را فشرده تا کلمه Calibration… بر روی LCD نمایش داده شود بعد طلای کالیبره را به محلول تست می‌زنیم.

پس از 100% شدن عمل کالیبراسیون صبر می‌کنیم تا کلمه Calibration is done را به منزله کالیبره شدن به درستی انجام شد را نمایش دهد. در غیر این صورت عملیات کالیبراسیون را مجددا تکرار کنید.

معرفی تیم

تیم طراح آنالیزوز طلا

حمایت از این پروژه

حمایت مالی از این پروژه

بسته سبز

ما از اعتماد شما به خود می‌‏بالیم

1.  اهدای ۱ عدد از سیستم آنالیزر طلا به ارزش 1.150.000تومان (تماس با شما پس از حمایت)

3.  ​اجناس ارسالی دارای بیمه و ضمانت سلامت است.

ارسال رایگان محصول = 5 روز پس از حمایت

قیمت : 1,150,000 تومان 920,000 تومان

  • زمان تحویل: 11 دی 1348
تمام شد!

بسته طلایی

از اعتماد شما خرسندیم

 

 

1.  اهدای ۱ عدد از سیستم آنالیزر طلا به ارزش 980.000تومان (تماس با شما پس از حمایت)
2. ​اجناس ارسالی دارای بیمه و ضمانت سلامت تا درب منزل هستند.

ارسال رایگان محصول= 30 روز پس از حمایت

قیمت : 1,380,000 تومان 980,000 تومان

  • زمان تحویل: 11 دی 1348
تمام شد!